Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Falvizesedést orvosoltam,1...

Falvizesedést orvosoltam,1 hónapja, azóta nem ázik fel a fal, a belső falon megjelent pár kisebb vízfolt, de eső nem is volt szinte az utóbbi időben, elképzelhető, hogy a száradás miatt a felfelé kúszó maradék nedvesség és a falon távozik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosoltad... bővebben? Imával, ráolvasással, vagy valamilyen erre a célra kifejlesztett építőipari technológiával? :-) Értelmes válaszhoz nem ártana tudni hogy mit csináltál a fallal.
2016. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akartam írni, csak már nem fért ki.


A vízszigetelés felett volt az udvar síkja így az összes esővizet felszívta a fal, kátránypapírt tettem még a vízszintes vízszigetelés alá és felé is függőlegesen, ha jönne nagyobb eső akkor ne zúduljon neki a falnak, illetve leszedem az udvar egy részéből is, ha jönne a víz akkor az eredeti (vízszintes) vízszigetelés alá mennyen az egész.


Mióta megcsináltam a fal nem szívja a vizet, 1 hónapja volt nagyobb eső (55 mm 1 nap alatt) nem sokkal azután, hogy megcsináltam, de már nem szívta fel a vizet.


A külső és a beltéri falak között töltés van kb, 1 méter szélesen és feletette lépcső.

2016. júl. 11. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Így már más. :-) Egyébként elképzelhető, de az is lehet, hogy a szigetelés, amit említettél, hogy van, de az udvar síkja alatt, lehet, hogy már az sem tölti be rendesen a szerepét, és felengedi a vizet. Ebben az esetben nem várható javulás. Ha később is vizesedni fog, akkor be kellene ruházni valamilyen modern vizesedésgátló technológiába (pl injektálás, szigetelőlemez bepréselése, stb).
2016. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah így van, nagyon sokat agyaltam a megoldáson, családi házban éltünk, eddig nem én használtam a helységet, ezért "másoknak" nem volt baj a vizesedés, kb 10 éve ázhat a fal, kb 3x volt töltve az udvarra, azért 15 a vízszigetelés felett az nem semmi. Máshol nincs ez a probléma csak ezen az oldalon, szerencsére a nagy árvízkor nem repedt meg a ház fala vagy hasonlók dombon vagyunk, bízok benne, hogy most már végre kiszárad, bár ahogy olvastam eltarthat fél évig is..
2016. júl. 12. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!