Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék hobbi szinten fát...

Szeretnék hobbi szinten fát esztergálni. Sajnos pénzem nincsen megfelelő szerszámra, de főleg a helyre, ahol ezt űzhetném. Hol lehetne alkalomszerűen foglalkozni ilyesmivel ahol van megfelelő hely és eszköz?

Figyelt kérdés
Akár órabér vagy alkalmi bér konstrukcióban is. Oktatásra nem szeretnék elmenni, magam szeretném megtapasztalni és kisilabizálni, hogy hogyan és miként működik ez.

#hobbi fa #hobbi faesztergálás
2016. nov. 23. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerübb faesztergák egészen olcson kaphatok. Jobban jársz ha megveszed.
2016. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
58%
Kár venni,drága mint a fene,inkább csinálj,a pedálos megoldás nagyon egyszerű baromi olcsó és bár nem olyan gyors de ugyanolyan pontos,és büszke lehetsz hogy magad kreált eszközzel csinálod hagyományos módon,ha helyed nincs lehet kicsibe is csinálni ami még egy íróasztalon is elfér,és halk,a fantáziád szab határt
2016. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sem venni sem csinálni nem tudok. A nagyobb probléma, hogy nincs helyem ahol esztergálhatok, mivel hangos és sok porral jár. Tehát a kérdés, hogy hova lehet órabérbe vagy alkalomra elmenni bizonyos összegért.
2016. nov. 24. 00:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudsz csinálni, hogy végigkérdezed a környékbéli asztalosokat, más lehetőséget nem igen látok.

De kétlem hogy bárki is belemenne, egyrészt a szerszámok és gép értéke miatt, másrészt ez sem veszélytelen üzem.


Ha valami balesetet csinálsz, azért a munkáltatót is felelősség terheli és ilyen necces dolgokat senki nem vállal be szívesen. Mert ugye nem is vagy alkalmazotti jogviszonyban vele, képzettséged sincsen a munkához, ez így nem jó kiindulási alap.


Másfelől ott van a szerszámok és a gép épsége. Megmondom őszintén, egy idegent én se engednék szívesen a műhelyembe kísérletezgetni. Ha valami csoda folytán mégis, akkor az lenne az alap, hogy a gép és a szerszámok értékét először leteszi kaucióba.


Nem akarlak elkeseríteni, de ez elég esélytelen vállalkozásnak tűnik.

2016. nov. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos ahogy leírtad teljesen reálisnak is tűnik. Azért kérdeztem, mert valamikor olvastam egy cikket valamiféle közösségi barkácsolásról, de mint kiderült az másról szólt.
2016. nov. 24. 05:41
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha létezne, szerintem Éder Mester megengedné neked, hogy gyakorolj a műhelyében.
2016. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Létezik, csak nem olyan formában ahogy nekem az megfelelő lenne.
2016. nov. 25. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!