Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan támasztanátok meg egy...

Hogyan támasztanátok meg egy LCD TV-t, ami éppen befér egy szekrény egyik rekeszébe, de annyi hely már nincs, hogy egy lábra lehessen ráállítani?

Figyelt kérdés

Szóval egy szekény rekeszébe kerülne, és a cél az lenne, hogy a képernyő a szekrény első felületével egy vonalban legyen, vagyis a hátsó falra nem lehet akasztani, mert akkor túl méyen lenne a képernyő. Lábra sem lehet tenni, mert akkor már nem fér be a rekeszbe.


Hogyan lehetne hátulról megtámasztani, megfogatni valahogy, hogy ne zuhanjon ki előre? Létezik valami hátsó támasz tévékhez, ami képes hátulról megtartani egy súlyos tévét? Az plusz bónusz lenne, ha ezért nem kellene szétfúrni a szekrényt.


Tudtok erre valami praktikus megoldást? Köszi.



2016. nov. 26. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Én felszerelnék egy fali tartót kissé átalakítva.

Bár lehet, hogy át se kell alakítani ha el lehet fordítani annyira, hogy jól álljon a készülék.

2016. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valami ilyennel?


[link]

2016. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, majd megnézem, milyen falitartók vannak, amiket lehetne erre használni, illetve van-e olyan, amit vízszintesen is lehet használni, vagyis hogy a szekrény vízszintes lapjához (amin a tv áll) van csavarozva a tv mögött, és onnan tartja hátulról a tv-t.
2016. nov. 26. 22:10
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: jelenleg semmim sincs hozzá, csak a tv maga, ezért nézelődöm, hogy milyen megoldások lehetnek erre, ami nem a szokványos falhoz erősítés
2016. nov. 26. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Amit küldtem #2-ben, azért is jó, mert ki tudod húzni és hozzáférsz a csatlakozókhoz és még oldalra dönthető is.
2016. nov. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szekrénybe dugni egy tv-t nem szerencsés ötlet. Gondolni kell a hőelvezetésre, mert a masina rövid idő alatt bekrepál.
2016. nov. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért valami hely van mellette, 1-2 centis légrés, szóval nem légmentesen megy a szekrénybe.


A tartókonzollal kapcsolatban az a dilemmám, hogy falhoz nem tudom rögzíteni, csak a szekrény fájához, és nem tudom, hogy facsavarok meg tudják-e tartani a tv súlyát, nem szakadnak-e ki.


Azon gondolkoztam, hogy valami ellensúllyal is lehetne. A tv mögé tenni valami súlyosabb tárgyat, amit a tv eltakarna, és amihez hozzá lehetne rögzíteni, hogy ne bukjon ki előre.

2016. nov. 27. 08:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Magasságban annyira szűk a hely, hogy egy barkácsolt, alacsony láb se fér el alatta? Mert akkor tényleg problémák lehetnek a hőelvezetésből, kivéve, ha hátul nyitott a fakk.


Én konkrétan azt csinálnám, hogy egy bútorkészítést vállaló cégnél levágatnék egy megfelelő méretű bútorlapot, élfóliáztatnám, ez lenne a láb. 1000 ft alatt kész. (Vagy lomtalanításkor szereznék egy szekrényajtót, méretre vágnám, az eleje gyárilag van élfóliázva, az oldalára mehet barna festék vagy famintás tapéta, ez még olcsóbb, és az elejét kivéve nem látni.)

A tévéket általában rá kell dugni egy kerek vagy szögletes dologra a láb tetején, ilyent csinálni nem nagy kunszt valami keményfából, alulról egy csavarral ráfogatni a bútorlap tetejére, és kész.

2016. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2:


A szekrény hátsó oldala valami vékony furnér, nem igazán bír el egy olyan tartót. Esetleg ha készül hozzá valami erősítés.

2016. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!