Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a csavarmenet rögzítőt?

Figyelt kérdés

Ideiglenes csavarmenet rögzítőt vásároltam (ilyet: [link] ) és kissé bizonytalan vagyok a felhasználását illetően.


Mire kell odafigyelni a használat során?

Mert a leírás alapján elég veszélyes anyag a fő hatóanyaga (kumol-hidroperoxid) :/ Tényleg mindenféle védőöltözködésre van szükség a használata alatt? (Pl. szoros védőszemüveg + kesztyű viselést írnak a csomagoláson.)


Mennyit kell a csavarra tenni belőle? Elég csak a menet aljára tenni, aztán az majd eloszlik a meneten becsavaráskor?


Az apa csavar bekenése után kell várni valamennyi időt az anya csavarba betekerés előtt, hogy egy kicsit szilárduljon az anyag? (Laptop csavarnál használnám, és nem szeretném ha ráfolyna az alaplapra.)


Köszönet a válaszokért!



2016. dec. 11. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni miért kell ide menetrögzítő.Egy megfelelő méretű körmös,vagy rugós alátét nem felelne meg?Ezt a kötést később nehéz lesz oldani.Használat közben ne csapkodj,ne hadonássz,szádba ne vedd és akkor max egy gumikesztyű is megteszi,ha ennyire félsz.Csavar és anyacsavar van csak.(apa megnevezés nincs csavarban)
2016. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hogyan használd nem írtam.Vékonyan tegyél a csavar menetre,aminek zsír és olaj mentesnek kell lennie,hogy azon körbe legyen és utána rögtön összecsavarozod.A kötési szilárdság elérése után már megfelelően rögzít.
2016. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a menetrögzítőket tőcsavarokhoz szokták használni(pl motorblokk). Sima csavarnál felesleges, egy laptopnál meg végképp felesleges. Annyira ráz a vinyó, hogy szétesne a gép ha nem ragasztod le a csavarokat? Ha nagyon rögzíteni akarsz egy csavart, akkor inkább használj kontra anyát. Esetleg később nem kell szétbarmolni mindent ha újra szét akarod szedni.
2016. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokat! Igazából ez egy nagyon picike csavar, az M.2-es méretű SSD rögzítésére szolgál és meglehetősen rövid: az alsó részéből kb. 2 mm érintkezik a menettel, az tartja az egészet. Kontraanya nem használható, nem úgy van megtervezve...

Egyébként ez a menetrögzítő oldható kéziszerszámmal, a papírja szerint kb. 6 Nm erővel kicsavarható.

Mellesleg a laptop fenéklemezét rögzítő csavarok mindegyikére gyárilag is felvittek menetrögzítőt: szétszerelés után láttam a csavarok alsó részén a kék, festékszerű réteget. Szóval nem egyedi eset, hogy a notebook csavarjai ilyen módon is rögzítve vannak :)

2016. dec. 13. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél bele hosszabb csavart. A csavar boltban annyi van, hogy adnak is el belőle.Filléres dolog. Ha átér a menetet te is lekenheted festékkel. De sajnálattal közlöm veled, hogy az elektronikai cuccokban nem azért festik le a csavarok végét hogy nehogy kirázódjanak, hanem garanciális okokból, mert ha valaki belepiszkál a készülékbe akkor meglátszik a csavaron, és ugrott a gari.
2016. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos pont ilyen csavart nem nagyon árulnak barkácsboltokban, még a számtech boltban - ahol az SSD-t vettem - is csak néztek rám nagy bociszemekkel, mikor mondtam nekik, hogy a laptopban nem volt benne (elvileg benne kellett volna legyen).

Végül egy másik laptopból szedtem ki.

Egyébként a készülék kézikönyvében ez a "típusjelölése" a csavarnak: M2 × 2.7 mm, flat-head, nylon-coated.


Ami a garit illeti, a mai laptopoknál ez már nem szokott problémát jelenteni: memória és/vagy merevlemez bővítés céljából szankciók nélkül levehető az alja. Akkor ugrik a gari, ha a művelet közben fizikai sérülés (pl. törés, repedés) keletkezik valamelyik részegységen.

2016. dec. 14. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!