Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elrontották a dédim nyakláncát?

Elrontották a dédim nyakláncát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm ért az ilyenekhez elvileg, hogy megjavítson dolgokat, stb.

A dédim nyakláncának a kapocsával baj volt.

Szóval elvittem neki, de ismerősöm lecserélte az egész láncot, más színűre, és tök furán néz ki.

Egyáltalán nem illik hozzá , elrontja az egészet.

Járt már más is így?



2016. dec. 29. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, mi ékszerészhez visszük az ékszert javítani.

Mi az, hogy kicserélte a láncot? Nem ugyanazt a láncot kaptad vissza? Arany volt?

2016. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te rontottad el esetleg mert nem szakemberhez vitted.
2016. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kedves ismerős meglopott!
2016. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, félreértitek. Nem arany lánc volt, csak egy egyszerű, bizsu lánc.

Csak azthittem, hogy egyszerűen megjavítja, ahelyett, hogy kicseréli az egészet.

Tehát csak az eszmei értékéből veszített a lánc tulajdonképpen, mert ugye már nem ugyanúgy néz ki

2016. dec. 31. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Az egész láncot kicserélte? Tehát másik láncot adott vissza? És az eredetit megtartotta? Mert akkor az bizony lopás. Lopás az is, ha egy körömcsipkedőt "cserél ki", ennek nem függvénye az, hogy arany-e az a lánc.

neki kellett, tetszett, valószínűleg meg tudta javítani és aztán szépen odaajándékozta valakinek, neked meg hozott valami hulladékot cserébe.


Szép haverjaid vannak, hallod.

És még ha bizsu is, ha karikát, vagy csatot kell cserélni rajta, azt megcsinálja ékszerész.

2017. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!