Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valami egyszerű módszer...

Van valami egyszerű módszer arra, hogy a kert végében lehessen hallani a csengőt?

Figyelt kérdés

Amikor hátul dolgozom, akkor nem mindig hallom, ha elől csengetnek. Tudtok erre mondani valami egyszerű megoldást, amivel ezt meg lehetne oldani szerelés nélkül?


Pl. valami olcsó eszköz, amit a lakásban hagynék, és a másik felét kivinném magammal, és azon hallanám, ha csengetnek?



2017. febr. 27. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nem lenne jó, ha vennél egy vezeték nélküli kapucsengőt, aminek a vevője nem hálózati hanem elemes és az utóbbit egyszerűen zsebrevágnád? Vannak 2-300 m hatótávolságúak is.
2017. febr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is jó lenne, de ugye már van csengő a kapuoszlopon, akkor azt le kellene vésni, kikötni, helyére tenni a drótnélkülit, helyreállítani a helyét az oszlopon, hogy ne látsszon a csere, stb. ami megoldható, de extra munkával jár, ezért kérdeztem először, hogy van-e valami egyszerűbb módszer erre, hátha van valakinek ötlete.
2017. febr. 27. 09:32
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
79%
Amennyiben hagyományos csengőd van ahhoz kell bekötni még egyet és hátravinni ahol dolgozol. A kinti nyomógombot megnyomják és mind a kettő szól. A hátsó csengő drótját oda teszed ahol nincs útban. 9v. van benne tehát veszélytelen.Egy kapcsolóval akár le is csukhatod a belsőt ha hátramész dolgozni.
2017. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez lesz, de közben láttam, hogy léteznek ilyen cuccok, amiknek az angol neve az, hogy doorbell extender, ami hallja a benti csengőt, és elküldi drót nélkül a hangszórójának:


[link]



Meg akartam nézni, nálunk mennyiért adnak egy ilyet, de nem tudom, ezeket hogy hívják magyarul.

2017. febr. 27. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Amit mutogatsz az is vezeték nélküli. Nem zavar? Vezeték nélkülire van olyan, hogy két helyen szol (ugy, hogy az elsö szolaltatja meg a mádodikat).
2017. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez vezeték nélküli, de nem igényel semmi plusz szerelést, ez benne a pláne. Csak lerakod a lakásban a vevőjét, és ha szól a drótos csengő bent, akkor ennek a vezetéknélküli hangszórója jelez neked kint.
2017. febr. 27. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Szerintem ez egy okostelefonnal megoldható. Vannak automatizáló programok, amiknél te adhatod meg, hogy milyen esemény hatására mit csináljon a telefon. Egy olyan kell, ami képes a hangerőt érzékelni, ami, ha elér egy bizonyos szintet, mondjuk megcsörgeti a nálad levő telefont. A MacroDroid-ot néztem, az pont nem tud ilyet, de megfelelelő másik külső alkalmazással is össze lehet kapcsolni. Tuti, hogy a süketek számára írtak már hasonlót.
2017. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez sem rossz ötlet. Ilyesmi egyszerű megoldásokra gondoltam én is, ami meglevő eszközökkel egyszerűen megvalósítható.


Rákerestem, és itt van pl. ez az app, ami tudja ezt: [link]


Elfekvő régebbi okostelefonom meg van, úgyhogy ez is lehet egy megoldás.

2017. febr. 27. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!