Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a KPE és KP...

Mi a különbség a KPE és KP csövek között?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány kérdésem lenne a KPE csövekről?


Mi a különbség a KPE és KP csövek között?


Hogyan kalkulálod a várható élettartamot a KPE csöveknek? Most itt inkább arra gondolok, hogy a várható állandó víznyomás magasságától és a nyomásértéktől amire méretezték a csövet gyárilag:


Pl. ha veszünk egy 10 báros KPE csövet, akkor hány évre lehat kalkulálni azzal, hogy nem fog eltörni ha általában


3 bár:

6 bár:

9 bár:


nyomású víz megy benne?


És mi a helyzet a KPE idomokkal? Azoknak is ugyanannyi az idő illetve nyomásállósága mint a csöveké?


És az utolsó kérdésem: Számít az, hogy melyik cég által gyártott KPE csövet és idomokat veszek, vagy tök mindegy, mindegyik ugyanazt tudja?



2017. febr. 27. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szaki, de földben, szerintem az idők végezetéig működik.


Ha fényt (UV) vagy fagyot vagy hajlítgatást kap, akkor már eltörhet pár év alatt.



(Talán mégis ki lehet nyírni a talajban is, ha a nyomás hirtelen változik. pl teljesen kinyitott csap hirtelen elzárásával. Így meg lehet rángatni egy kicsit.)


KPE=kemény polietilén

PE=polietilén (ezt szokták megőgazdasági vagy MGPE csőnek is hívni)

KP csőről nem hallottam

2017. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eltört KPE csövet még életemben nem láttam. Az idomokkal se volt baj. Az semmiképp sem árthat, ha kicsit túlméretezed, tehát a példádból kiindulva mondjuk ha 6 bar nyomásod lesz akkor 9 bar-ost veszel. Abból baj semmiképp se lehet, hogy ha pl. derékszögben el kell fordulnia a csőnek a földben és van rá hely akkor nem idommal oldod meg a dolgot, hanem ívesre ásod az árkot és a csövet hajlítod, vagy ha felhozod a felszínre dettó.
2017. febr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat, a "KP" akkor valószínűleg csak szleng, vagyis, egyesek még a hivatalos, rövídített nevet KPE-t is tovább rövidítik.
2017. febr. 28. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán annyi összefüggés lehet, hogy nekem a múltkor kpe csövet húzott egy szakaszon a vízvezetékszerelő, és a végén kp-ban kellett az ellenértéket kiegyenlítenem. :-)
2017. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!