Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem folyik meg a forrasztó...

Nem folyik meg a forrasztó ón, ragad mindenhez csak a munkadarabról pereg le. Használtam folyatószert is és gyantás az ón. Nem értem. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Patkószeget szeretnék összeforrasztani kerest alakban. Több videón is láttam, hogy ónt és gázforrasztot használtak. Nekem az ón kis gömbökben marad és nem folyik meg, pedig használok folyatószert, és gyantás az ón szál is.
2017. ápr. 23. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
És tiszta a patkószeg is? Egy kicsit savazd meg, zsírtalanítsd. És melegítsd fel jobban a szegeket, mert lehet, hogy az ón folyik, de a hideg szegen nem marad meg. Egyéb ötletem nincs. Amúgy te is gázzal próbálod?
2017. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igrn gázzal próbálnám, első próbálkozásaim. Sósavban áztatam egy darabig a munkadarabokat, de nost megint gyantásak. Most elmegyek az obiba veszek csiszoló papírt aztán azzal adok neki. Sikerülnie kell.
2017. ápr. 23. 08:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó ragasztók is, amik szinte fémes kötést hoznak létre, biztonság kedvéért vegyél egyet.
2017. ápr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor veszek egy Bison epoxit, állítólag jó a fémre. Megpróbálom vele.
2017. ápr. 23. 09:13
 5/9 Varga Péte4 ***** válasza:

Próbálj meg szalmiáksót (ammónium klorid) szerezni. Nekem rozsdamentes acélt is sikerült forrasztani úhy, hogy a felületekre kapartam egy kis port belőle. Az ón csodásan megfutott tőle.

[link]

2017. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha az egyik videót belinkelnéd, lehet kiderülne valami kis apróság, ami miatt neked nem sikerül.
2017. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Varga Péte4 ***** válasza:

Fájdalom, de videó nincs róla. Én forrasztottam és csak ezt a fényképet készítettem az eredményről.

Ami fontos, hogy a forrasztandó felület fémtisztára legyen csiszolva. Utána rá a folyatószer, majd az ón.

2017. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a patkószeg anyaga vas (acél), akkor előbb olyan réteget kell rá felvinni, amihez a kristályszerkezet hasonlósága miatt tapad a forrasztóón. Erre használják a forrasztóvizet, ami savas cink-klorid oldat és egyszerű kémiai reakció során a vas felületére cink válik ki. Így már forrasztható a dolog. Hasonló érhető el, rézgálic (réz-szulfát) oldat alkalmazásával, amikor a tiszta vas felszínre vöröses réz film válik ki és akkor már fogadja a forrasztóónt.
2017. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, azt hiszem sikerült, és bár nem túl szép, életem első eddig egyben maradt forrasztása (mi után elsétáltam 5 km-t és vettem ragasztót).
2017. ápr. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!