Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi készítésű fidget spinner?

Házi készítésű fidget spinner?

Figyelt kérdés

Ugyan már megrendeltem egy eredetit, szeretnék egy saját készítésűt is csinálni, és felmerült egy kérdés:


Befolyásolja a forgás sebességét/idejét, ha a középső csapágyon kívül a külső részbe is rakok párat (mint ennél a modellnél: https://www.youtube.com/watch?v=yRdcew_eMLM ), vagy ez csak a dizájn kedvéért ilyen?


Esetleg könnyen beszerezhető/háztartásban is előforduló (de tartós) anyagokat tudnátok ajánlani az elkészítéshez?



2017. máj. 29. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a csapágy belső súrlódása a lényeg. Talán kismértékben számít a kiegyensúlyozottság is, ne remegjen forgás közben.

Én bemennék egy csapágyboltba kérdezősködni, vagy régi HDD-ből vennék ki a csapágyat.

Nem tudom, egy háztartásban mennyire gyakori a golyóscsapágy. Esetleg konyhai gépekből kiszerelhetsz, de azok elég gagyik szoktak lenni az igazi gépcsapágyakhoz képest.

2017. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A külső csapágyak csak a mint nehezékek vannak benne, hogy nagyobb legyen a lendülete. Akármivel lehet helyettesíteni őket. A középső csapágyból viszont érdemes minél lazábbat venni, hogy kisebb legyen a súrlódási ellenállás. A futáspontosság ebben az esetben nem lényeges. C3,C4,C5 ezek a bővebb radiális hézaggal rendelkező csapágyak jelölései.


Hogy házilag mi van kéznél azt te kell tudjad, erre most lehetne írni ötleteket, aztán vagy van vagy nincs. Az egyetlen kritérium az, hogy a középső csapágyfészket ki lehessen alakítani benne. Szóval hungarocell, üveg, gránit és hasonló dolgok értelemszerűen nem játszanak.

2017. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!