Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a lazúr és a...

Mi a különbség a lazúr és a selyemfényű kerítésfesték között?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A lazúr és általában a fafestékek, háromfélék lehetnek,

- fényes

- matt

- selyemfényű,

tehát csak a fényében van különbség, esetedben mindegyik lazúr.

A selyemfényű az egy átmenet a fényes és a matt között.

2017. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A festék, az bevonatot képez a fa felületén.

A lazúr meg be is szívódik a fába.

Én láttam már kerítést olajfestékkel, vagy zománc festékkel is lefestve.

Mivel a fát a nem mérettartó építőanyagok közé sorolják, gyakorlatilag nem praktikus bevonatot képezni a felületén, mivel megrepedezhet és hamar tönkre mehet rajta olyan helyen, ahol az időjárás viszontagságainak és a napsütésnek ki van téve.

De tapasztalatom szerint jelenleg a legtartósabb a vízbázisú vékonylazúrral kezelt fa kültéren. Legalább három réteggel kell jól beereszteni.

2017. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Vastag lazúr képez filmréteget a fa felületén + be is szivódik a fába, és szerintem időt állóbb mint a vékony lazúr.

A lazúrok megtartják a fa eredeti mintázatát ha vastag ha vékony, mig az egyszerű olaj vagy zománc festékek (selyem,matt,magasfényű) teljesen eltakarják a fa mintázatot.

2017. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!