Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fűtési megoldás jöhet...

Milyen fűtési megoldás jöhet szóba a műhelyben?

Figyelt kérdés
Adott egy műhely mely nincs szigetleve télen rohadt hideg. Milyen olcsó fűtési megoldás jöhet szóba? Én arra gondoltam hogy fogok egy ezeréves kályhát vagy kifúrom a 60-as vályogfalat és bele a kéménybe a csöve,t(ez mondjuk rohadt drága lenne kéne vagy 6 méter cső+ez veszélyes is) vagy kivezetem a cserépen át egyenesen. Tüzelek benne rőzsével, meg papírgurigával (csomagoló anyag volt rajta), Kéményt nem építek, mert akkor már szigeteljük is le stb, stb. Ötletek? A szomszéd egy 3 mázsás cserépkályhát rakott be (ingyen szerezte).

2017. szept. 21. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a legolcsóbb megoldás és a körülményeket nézve a legkézenfekvőbb.
2017. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyire veszélyes kidugni a tetőn a csövet kémény nélkül?
2017. szept. 21. 23:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem a leég a házra gondolok hanem biológiai kockázatokra
2017. szept. 21. 23:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen biológiai kockázatra gondolsz?

Amúgy persze hogy a legszarabb, leggagyibb megoldás.

De egy műhelybe ahol elvileg szemmel tudod tartani talán elmegy, persze hivatalosan nem, ha kiderül jó meg leszel bazva.

2017. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk asztalosműhelyben rakétakályha üzemel 2 éve, saját építésű, csak meg kell szórni apró fadarabokkal aztán elüzemel magában 1-2órát... aztán megin megszórni stb stb.
2017. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor marad a sufni kályha kémény nélkül. A rakétakályhához nincs anyagom és eszközöm
2017. szept. 22. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be egy jancsikályhát, 10-20 ezerért már lehet találni a neten. A vályogba faragj lyukat, ahol kell, dugd ki rajta a füstcsövet, a hézagot meg tömd ki kőzetgyapottal. Nagyapám legalábbis ezt csinálta anno, és teljesen jól működött évtizedeken keresztül (mondjuk ő még meszes ronggyal tömte ki).
2017. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, hmm ez tetszik! Köszönöm!
2017. szept. 22. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!