Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elszeretnék kezdeni fát...

Gnoomage kérdése:

Elszeretnék kezdeni fát faragni, de nem tudom, hol vehetnék hozzá normális felszerelést?

Figyelt kérdés

Láttam neten rengeteg videót és megfogott. Alapból szeretnék valami finommunkás dolgot megtanulni, így ha meglesz a szakmám, jól jöhet.


Próbáltam venni valami kezdő szettet, de használhatatlant küldtek. Mondjuk erre számíthattam volna, hisz nem volt az egész 5-10 ezer. Hol tudnék normálisat rendelni, amivel elkezdhetnék dolgozni?



#fafaragás #faragó szett
2017. szept. 27. 03:35
 1/3 Fantom83 ***** válasza:

NAREX asztalosvéső készlet pácolt fa nyéllel 6r. fa dobozban 6-26mm 22.470 forintért? :-)

Ajánlok hozzá egy Scheppach vizes köszörű gépet is,ha újra kell húzni az éleket,profilokat.


Nekem egy asztaloskodó cimborám azt mondta,h a legjobb vésőket használt csapágyból készítik.

Ha van hőkezelős ismerősöd,tud segíteni ebben...

Remélem tudtam segíteni!

2017. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most kezdek el ismerkedni a témával és én is szeretnék beletanulni. Látom a kérdésed már lassan 4 éves, szóval gondolom te már jutottál valamire.


Amennyit én tudok, aszerint sok múlik a fán, szóval érdemes hársfával kezdeni, gondolom arra a kezdő kések is jók.


Milyen felszerelést vettél végül? Hogy gyakoroltál, meddig jutottál? Vésők? vagy ink kés? Mintákat faragtál a fába, vagy formákat faragtál ki a fából?

2021. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ambrus Aladár szerszámait ajánlom, nagyon profi
2023. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!