Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csavart hogy lehet kiszedni,...

Csavart hogy lehet kiszedni, ha nincs már "közepe"?

Figyelt kérdés

az autóból kellene kicsavaroznom egy elég hülye fejű csavart (torsz vagy mi a neve ennek), és az a baj h már eleve úgy találtam h az egyiknek teljesen szét van marva a közepe azaz se ezzel a torsz kulccsal se imbusszal se csillagcsavarhúzóval, semmivel nem tudom megmozdítani.

próbáltam harapófogóval, de annyira gömbölyű és megfoghatatlan h azonnal lecsúszik.


van ötletetek? mivel szokták ilyenkor? ezen a helyen lehetetlen kifúrni, mert a lökhárítóba bele fúrnék jó eséllyel na meg annyi lenne a menetnek is ...


van ötletetek?



2017. szept. 30. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dremmel flexel ejts egy vízszintes mélyedést , ezáltal lapos csavarhúzó is ki tudja tekerni . Esetleg a csavar fejét sarkosítsd le két oldalt , a fogó megtudja fogni .
2017. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ha van kis multigéped akkor az előző válaszoló megoldásával gyorsan kiszedhető. Mondjuk torx csavart kérdezel de az imbusz is többnyire azonos fejű, itt a #6 választ írtam de lehet egy másikhoz van eszközöd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__8856477-..

2017. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Kalapálj bele egyel nagyobb TORX bit-et vagy kulcsot(bár ezzel csak óvatosan), és azzal simán ki tudod hajtani.
2017. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Törött fúrót balosra élezel úgy, hogy túl nagyot harapjon, tehát akadjon meg mindenen, és erős fúróval vagy csavarozóval balra hajtva ott is van a redneck törtcsavar kiszedő.
2017. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, de minek állsz neki autót szerelni, ha már az első apró problémánál is elakadsz???
2017. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán a csavarkiszedő segíthet.

[link]

2017. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

oké próbálok vmit, köszi, bár se flexem se semmi, de max fűrészlappal tudok bele vágni. sajna áram csak annyi van, amennyit a kocsi ad 220-on, azaz kb 200 W-om, ez forrasztásra pont elég, de fúrót, flexet nem tudok róla üzemeltetni, akkor nem lenne kérdésem se :)

az az alapvető gond h nincs áram és nem is tudok az autóhoz vinni sehogy, és így azért nehéz, h ennek ellenére azért mégis meg szoktam csinálni mindent (és ez nem az első dolog volt, ez mondhatni a legutolsó, csak a lökhárító legutolsó csavarja, a többi már elektromos munka, mindenhez nem érthetek, és így tömbházas parkolós helyzetben azért nehezebb, mintha lenne egy felszerelt garázsom).

2017. okt. 1. 06:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van fogás a csavarfejen és van hely is körülötte, akkor egy közepesen jónevű önzáró fogó/patentfogó/gripfogó (ugyanaz a három) elég lehet kikapni onnan. Közepesen jónevű ott kezdődik, hogy króm-vanádium, esetleg króm-molibdén anyagú, kb ilyen King Tony, Yato, ilyesmi elismertségű, párezer forintos cucc, amit ha megszeretsz, talán pár év alatt el is használsz majd minden tartóssága ellenére. :)
2017. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!