Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy Husqvarna 236 láncfűré...

Sajti Imre kérdése:

Van egy Husqvarna 236 láncfűrészem, amivel vágtam tölgy fát és vágás közben füstölt az olaj a láncon és nagyon forró vol a lánc, a vezető, de még a csillagkerék is, mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 30. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Lehet kevés az olaj, nem tudom állítható-e az olajpumpa.


Lehet életlen a lánc, van youtube arról, hogy mi a helyes élezés.


Lehet ezen is van ilyen tél/nyár kapcsoló valahol, télen nem a fagyos levegőt szívja a motorba, hanem azt, ami a henger körül kicsit melegedett már. Meleg időben ettől melegedhet jobban a motor, ahogy a kenetlenségtől is (túl kevés olaj ment a benzinbe, pontosan kell mérni mindig, vagy túl kevés az üzemanyag az üzemanyag/levegő arányban, ami ha gyári beállításon van a karbi, épp túl dúsra kell legyen állítva). Motormelegedést okozhat a jócskán megtelt levegőszűrő is (rákerestem a típusra, ezt sokan említik, hogy egy filcdarab, gyakran kell takarítani és cserélni). Korosabb motor ha túl sok olajjal járt, lekokszolódhat, válhat melegedőssé, főleg ha áll a koksz a kipufogótorokban is.

2017. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem kap olajat a lánc vagy pedig életlen a lánc.

Ha régi a fűrészlap akkor már az is gond lehet, hogy lekopott a válla és a lánc leér az aljához ami plusz súrlódás és hőtermelés.

Esetleg túl feszesre van húzva.

2017. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy életlen a lánc, vagy a vezető ment tönkre.

Mind a kettőt könnyedén meg tudod te is nézni.

A lánc ha életlen, egyértelmű hogy mik a tünetek, elég csak közelről megnézni esetleg az ujjaddal érzékelni mennyire "kapatós" az éle.

A vezetőnél meg azt kell nézni, hogy a nút amiben fut a lánc mennyire van kikopva. Aránylag passzosnak kell lennie, oldalirányba nem szabad kimozdulni a láncnak, csak nagyon minimálisat.

A másik még, ha "válla" van a vezetőnek, magyarán a súrlódástól a vezető kiperemesedett, akkor azt le kell óvatosan csiszolni, és utána ideig óráig jó lesz.

Bár ez egy jel, hogy hamarosan vezetőt kell cserélni.

2017. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válastokat, de a vezető és a lánc új, szakszervízben vettem direkt ehhez a típushoz valót!

Szerintem az olajzás jó, mert majdnem egy tankolás olaj fogy el amire kiürűl a benzin!

Amúgy viszont a lánc és a vezető sem színezedik el, csak érződik az égett olaj szag, és látszik a láncon, hogy füstöl!

De esetleg az első válaszolónál volt az a tél/nyár állítás, ha van, akkor az hol szokott lenni?

2017. okt. 1. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahol a karbi kapja a levegőt, valahogy van egy terelő, ami átlibbenthető, vagy egy "ajtó", amivel kikényszeríthető, hogy előmelegített vagy sima friss levegőt kapjon. Használati útmutató, ha más nem online (márka, típus, pdf)
2017. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2017. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rajta ilyen.
2017. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy gyakorlott láncélezésben?
2017. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!