Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért van olyan nagy kompressz...

Miért van olyan nagy kompresszió a stihl ms181 láncfűrészembe, hogy hideg indításnál csak akadozva tudom húzni a berántókötelet, egészen addig, amíg a motor egyszer fel nem pörög és fullad le?

Figyelt kérdés

Esetleg, hogyan lehet kicsit könnyíteni?


Gyertyát kivettem, úgy könnyen forog, ezért gondolok a kompresszióra mint egyetlen lehetséges ok.


2017. okt. 20. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem értelek.Te vagy az a ritka ember,aki azért panaszkodik,hogy jó a motor tömítettsége.

Ha már ennek a kisgépnek az indítása nehéz neked,akkor menj el kondizni először és utána vágj fát,ha már eléggé megerősödtél.

Bocsánat,ha kicsit nyers voltam,de fura a kérdésed.

2017. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Tulajdonképpen igaza van az előző válaszolónak. Egy kicsi, könnyű gépbe nem tesznek bivalyerős motort, mert minek, úgysem öles fák kivágására használják. Ezeket viszont könnyű berántani is. Amit meg nehéz berántani, mert olyan erő kell bele, azok meg nagy és nehéz láncfűrészek, széles és hosszú futólappal, hogy át lehessen vele vágni a méteres átmérőjű fákat is. Tehát aki fizikailag megbírkózik egy ilyen nehéz gép használatával, annak nem kéne gondot okoznia a masina berántása sem.


Másrészt, azt követően, hogy a masina felpörög és lefullad, még nem kéne változzon számottevő mértékben a kompresszió sem benne, tehát ott szerintem valami más okozza a galibát.

2017. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kata kata ***** válasza:
STIHL ElastoStart
2017. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meglepő de valóban piszok nehéz és kényelmetlen berántani hidegen ezt a típust, főként új de bejáratott motornál. Én úgy oldottam meg hogy csakis kizárólag full szintetikus sthil HP motorolajat használok és megfelelő arányban bekeverve. Sohasem többet mert akkor gond van.
2017. okt. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, be van járatva de új, eddig 10 alkalommal használtam kb.

Tökéletesen ezt tapasztaltam, több olajat tettem probléma volt.

Egyébként én is full szintetikus olajat használok.

Köszi, azért ez megnyugtató:)

2017. nov. 3. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! létezik már BE verzió belőle, ErgoStartal ami könnyített índitást tesz lehetővé, fűkaszáknál egy bombajó dolog, csak hátranyúlok lazán húzom-húzom a rúgó elengedi magát és erőkifejtés nélkül berántja magát.



[link]



Érdekes egyébként, hogy csak a ms251c-be ig létezik, pedig lehet kíváltaná a dekompresszor szelepet.

2017. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!