Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor teteje forró az alja...

Radiátor teteje forró az alja nem meleg?

Figyelt kérdés
Zárt rendszer van a házban fatüzelésű kazánnal fűtünk. Fent a puffertartály félig van vízzel tegnap nyomattam át a vizet a rendszeren. És a radiátorok alja nem meleg de nem is hideg semleges fokú. A teteje viszont forró. A keringető szivattyú kettesen megy. Tippek jöhetnek hogy ez mitől van? Nem csobog nem kattog. Levegős úgy tudom akkor lenne ha a teteje hideg lenne vagy kattogna.

2017. nov. 6. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Rosszúl gondolod.Az ilyen radiátorok nem dolgoznak,csak vegetálnak .Az előremenőn jövő viz kissé meglangyositja csak .Ez a rendszer levegős bizony .
2017. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Zárt rendszer van a házban fatüzelésű kazánnal fűtünk. Fent a puffertartály félig van vízzel "

Akkor milyen is a rendszer ?

2017. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De a jövő cső illetve a radiátor teteje tűzforró kint a kazánon a hőmérő 70 fokos vizet mutat. Alul a radiátor meg az elmenő viszont semmilyen melegséget nem mutat. Hogy lehet kilégteleníteni egy zárt rendszert? Már kinyitottam a vizet átment mindenhol. Nem értem egyszerűen. És az egész házban ilyen.
2017. nov. 6. 20:58
 4/17 A kérdező kommentje:
2 es nekem azt mondta a szaki aki ittvolt hogy ez zárt rendszer. Én nem igazán értek hozzá :) De ne akadjunk itt fent a problémára keresek megoldást.
2017. nov. 6. 21:01
 5/17 anonim ***** válasza:

Levegős a radiátorod és nem bír rendesen keringeni benne a víz.

A lenti videó segít benne.

https://www.youtube.com/watch?v=ibGxaf6BLUM

2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tekerd ki a szivattyú motor közepén a légtelenítő csavart és nézd meg egyáltalán forog-e a tengely.
2017. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Ne akadjunk fenn? Persze az látszik hogy nem értesz hozzá. Ha purrertartályod van az mondjuk ezer literes . Annak teljesen tele kell lenni. Ha fenn van egy kis tartály és félig van az kiegyenlítő tartály . Akkor viszont nyitott rendszered van. Na ezeket a dolgokat kellene tisztába tenni először.
2017. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6 os . köszönöm holnap megnézem. 5 ös . Ez nálam nem működik mert a radiátorokon csak egy jövő meg menő cső van illetve egy hőfokszabályzó és egy elzáró. Egy barátomnál ilyen van ott ők is így oldották meg de itt ez nem játszik.
2017. nov. 6. 21:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy puffertartály van,még lehet zárt rendszer a leirtak alapján .
2017. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsássd meg a tudatlanságomat nyilván neked van igazad. Nem puffer hanem egy sima nyitott tartály van fent a teteje felé egy lyukkal amin egy cső megy ki a csatornába. Nyilván ez lenne a túl folyó cső. Ezek szerint akkor nem zárt hanem nyitott. Csak annyi ember volt már itt mindenki mást mond nyilván nehéz kiigazodnom.
2017. nov. 6. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!