Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelők! Jól tudom,...

Villanyszerelők! Jól tudom, hogy elektromos kábelt, illetve annak a csövezését lehetőség szerint vízszintesen és függőlegesen kell beépíteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Készült a ház mellé egy előtér, a külső világítás kapcsolója az ajtó mellett lett elhelyezve. A doboz, ahova be fogják kötni a kapcsoló kábelezését viszont nem a kapcsoló felett van, hanem kb három méterrel arrébb.

Aki csinálja a villanyt, összekötötte egy egyenes vonallal a kapcsoló dobozát, és a kötődobozt, és félsrégen kivéste a cső helyét. Ezt nem úgy kellett volna, hogy a kapcsoló dobozától függőlegesen felvésni a kötődoboz magasságáig, elfordulni, és ott vízszintesen elvinni a dobozhoz a csövet???



#villanyszerelés #bermancső
2017. nov. 13. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól tudod!

"Szakmai előírások szerint, függőlegesen vagy vízszintesen helyezzük el a vezetékeket. Így később is könnyen megtaláljuk a vezetékvonalat.

A falban futó vezetékek szokásos távolságai:

Padlószinttől: 30 cm

Ajtófélfától: 10 cm

Mennyezettől: 15 cm.


-Ha képet vagy polcot akarunk felszerelni a falra, tudnunk kell hol futnak a falban vezetékek! A kapcsolók és dugaszolóaljzatok felszerelési helyéből a vezetékek helyét jó közelítéssel utólag is megállapíthatjuk. A kapcsolók szokásos magassága: 115 cm vagy 140 cm.

2017. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsėg, a jobb megjegyezhetősėg miatt viszik vízszintesen, meg függőlegesen. Amúgymindegy lenne. De ugye jobb ha tudja az ember hol mennek a vezetėkek (főleg ha rejtett azaz nem vakolaton kívül kábelcsatornáva van)
2017. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zgyzgy ***** válasza:

Munkát akar spórolni.

A lakásunkban is volt egy-két ilyen tróger módon vésett vezeték. Áramkeresővel kellett kínlódni, amikor polcot szereltem.

Azóta minden vizes, villanyos munkát lefotózok, így évek múlva is tudom, mi hol van a falban.

2017. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem engedtem úgy beépíteni, holnap hozza megint a falhoronymarót, és megcsinálja rendesen.

Amúgy a szabvány ezt előírja, vagy nem? Mert most is veszekedett velem, hogy nem kellene ezzel foglalkozni, az ilyet nagy építkezéseken is át szokta venni a műszaki ellenőr.

Én viszont nem szeretnék egyszer véletlenül belefúrni a vezetékbe, ha később virágtartót, vagy bármi mást rögzíteni kell a falra.

2017. nov. 13. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt a villanyszerelőt zavard el a pic*/sába.

Vagy írd ki melyik az, hogy tudják mások is ki az akit nem szabad megbízni ilyen munkával.

2017. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy a szabvány ezt előírja, vagy nem?"

Nincs ilyen szabvány. Minden villanyszerelési tankönyv leírja, hogy így szokás, de még soha senki nem ásott elő ilyen szabványt.

Sőt, a 80 éves könyv csak úgy fogalmaz, hogy ajánlatos, egyrészt a kikövetkeztethetőség miatt, másrészt meg mert a horonynak a festés után is más színe lesz, és az ferdén zavaróbb.

Azt a 15 cm-t nem tudom, hol írták, de az elmúlt 50 évben 30 cm volt a szokásos útmutatás a menyezet alatt.

2017. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabvány nincs rá, csak ajánlás, de melyik átláthatóbb?:


[link]


[link]

2017. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Teljesen jól tudod! És elégg ennyi indoknak, hogy Te így akarod a későbbi baj elkerülése miatt.
2017. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!