Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért villan a monitorom, ha...

Miért villan a monitorom, ha bármilyen nagyobb teljesítményű háztartásbeli gép bekapcsolódik?

Figyelt kérdés

Egy LG LED monitorom van, és a megvétele után egy fél évvel vettem észre, hogy néha elsötétül maximum 2 másodpercre, és utána visszajön a kép, és megy tovább. Mivel fiatal korában egyszer beütöttem, így garanciában nem is reménykedve tűrtem a dolgot.


Mostanában viszont éjszakánként ébren vagyok, hallom a zajokat, és megfigyeltem, hogy akkor kapcsol csak ki, amikor valami (gondolom nagy induktivitású) készülék bekapcsol( pl.: a termosztát miatt a cirkó, elektromos melegítő, nagy fogyasztású lámpa, garázskapu). Meg tudjátok mondani hogy mi miatt lehet ez, és hogy hogyan tudnám orvosolni? Nem szeretnék emiatt APC-t venni,

1) mert szerintem az tüneti kezelés csak

2) mert félek hogy ebből komolyabb dolog is lehet


Természetesen ezeket a nagy fogyasztású eszközöket szeretném a jövőben redukálni, de ezt sem érzem a helyes megoldásnak.


Továbbá bár nem háztartásbeli villanyszerelést tanulok, de ehhez közeli tanulmányokat folytatok, és ennek kapcsán van némi tapasztalatom a villamosság terén, illetve a ház alsó szintjének a kábelezését még gyerek koromban félig én csinálva, bedolgozva a villanyszerelőnk alá. (Félreértés ne essék, nem szeretnék belekontárkodni a villanyórába, de talán tudom ellenőrizni konnektorok földelését és egyes vezetékeit, hogy a lámpa a földre van-e kötve vagy a nullára, és hasonló kis munkákat)


Köszönök szépen minden választ!



2017. nov. 23. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
nincsen rendben a hálózat földelése
2017. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mit jelent a "nincs rendben"? Nincs bekötve a föld, valahol kontaktos, a nullára van kötve? Vagy valahol a földön keresztül van a fázis elvezetve?

2017. nov. 23. 08:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A földelésnek mi köze a terheléshez? Semmi.

Én nullahibára gyanakodnék. Milyen a betáplálás szabadvezetékes vagy kábeles? A lakás elosztónál a nullakötés/sín rendben van? Ott pl. érdemes lehet a csavarokat utánhúzni.

2017. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Földkábeles a bekötés, egy fázissal. Ez a nullkötés ekkor is a kapcsolószekrényben van? (Oda tényleg nem szeretnék csak úgy turkálni, akkor inkább szerelőt hívatok, de ha lehet, szeretném megoldani a dolgot én)

2017. nov. 23. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Különböző fogyasztók bekapcsolásakor kerülhet a hálózatra zavar jel, és kerül is, ezek okozhatnak ilyen problémát, ha a monitor tápja nem jól szűri ki már. A kapcsolóüzemű tápok is rengeteg felharmónikust termelnek.

próbálj ki egy ilyent a monitorhoz: [link]

[link]

Elvileg tekercs és kondi tudja ezeket szűrni, de kérdés a megfelelő összehangolásuk.

2017. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!