Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hecht egykezes láncfűrész...

Genlisea kérdése:

Hecht egykezes láncfűrész gázadásra tompán reagál. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Néhány hónapos készülék, keveset ment, eddig nem volt ilyen gondja. Gázkar meghúzásakor az esetek felénél megtorpan (1 sec) aztán megy rendesen. Mi lehet a baja?
2017. dec. 12. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha régi benne (több mint egy hónapos) a benzin, akkor öntsd ki,és frisset tölts bele.
2017. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljesen friss a keverék!
2017. dec. 12. 18:03
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Újra kellene szabályozni a benzin-levegő arányt.


A mai benzinek már nem olyanok, mint a 30-40 évvel ezelőttiek. 1 évig simán kitartanak, bármit állít is a szóbeszéd.

Nekem van legalább 10 benzines kisgépem, keverékkel és tiszta benzinnel működők is, soha nem szedem ki belőlük a benzint. Néha 6-8 hónap után indítom be őket, és mennek szépen, még soha nem kellett benzint cserélni.

2017. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha friss benzinnel nem megy, akkor akkor vidd el/vissza garanciális javításra.


3-as. Az utóbbi 15 évben forgalomba hozott gépek gépkönyvében kivétel nélkül szerepel a nem friss üzemanyag használata miatti indítási/működési zavar.

Oka:a benzin több mint 400 féle vegyületből áll. Ezek folyamatosan reakcióban vannak egymással. Idővel a benzinben a könnyen gyulladó vegyületek elbomlanak és nehezen éghető olefinek keletkeznek.

A korszerű (kertigép) motorok a környezetvédelmi előírások miatt jóval szegényebb benzin/levegő keverékkel működnek. Így a benzin minőségének kismértékű változása/romlása is teljesítmény vesztést, működési zavart okoz.

2017. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Másik fűrészem gond nélkül megy ezzel a 3 hetes keverékkel, de majd keverek neki kisebb üvegbe frisset. Köszi!
2017. dec. 14. 06:01
 6/14 anonim ***** válasza:
A 3 hetessel működnie kellene. Vidd el garanciális szervízre.
2017. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

# 4

A nem friss üzemanyag nem azt jelenti, hogy nem 1 hónapos.

Hanem azt, hogy ne 3 vagy 5 éves benzinnel próbálkozzon az ember.

Féléves benzin garantáltan nem okozhat gondot. Nálam ez rendszeresen, évi több gépnél előfordul, hogy fél év (vagy még több idő) után a benne lévő benzinnel indítom be. Az 1 egész éve bekevert benzint sem szoktam kiönteni, hanem beleteszem a gépbe, és megy vele. Mindig.

Szóval ezt nem azért írom, mert ezt olvastam valahol a neten, hanem sok éves saját tapasztalat.

2017. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Talán a karburátor lehet a ludas, nem vagyok benne biztos.

Ha a gázkar meghúzásakor úgy csinál a gép, mintha befulladna a motor, akkor a karburátorral lehet a baj.

Teljes gáznál mekkora a fordulata, nyomatéka?

2017. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is a karburátor a gond, szerintem az alapjárati "L" csavaron kell picit állítani. A felpörög, akkor már nincs gond vele, van ereje, szépen vág. Ezzel nem rohannék a szakszervízbe.
2017. dec. 15. 05:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha gázadásnál van probléma, akkor miért az alapjáratot akarod eltekerni?

A H csavarral változtass a benzin-levegő arányon. (Ha azon is így van megnevezve, vagy van egyáltalán.)

De a szervizben ingyen megcsinálná szakember.

2017. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!