Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nehezen vágható ajtó, hogyan?

Nehezen vágható ajtó, hogyan?

Figyelt kérdés
Olyan vasajtót akarok építeni amit nem lehet elvágni túl könnyen. Sajnos nem rég átvágták flexel a pinceajtóm. Arra gondoltam ipari gyémántporral kezelném a felületet, felmelegíteném a lemezt és beleolvasztanám a gyémántot. Mondjuk nem tudom mennyibe kerül az ipari gyémánt. Milyen anyagot nem lehet még elvágni flexel?

2017. dec. 19. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Vastagabb lemezt használj, vagy laposvassal/szögvassal merevítsed meg, esetleg csinálsz a hátuljára egy négyzetrácsot belőlük, de akár szendvics szerkezet is kivitelezhető.

Ez utóbbinak előnye, hogy egyszerre nem vágható át,a felső réteget előbb el kell távolítani nagy munkával. a merevítők is koptatják a korongot erősen. A rozsdamentes, saválló is jobban eszi a korongokat.

2017. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Akkor miért ne legyen rögtön az egész gyémántból?
2017. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű..készíts egy kétrétegű tűzálló vasajtót.

Ha nem férnek hozzá a zárakhoz, a zsanérokhoz, akkor igencsak nehéz a dupla ajtót átvágni.

Persze ha a géphang nem zavart senkit, akkor ott mindegy.

Csak megsúgom, hogy én nem vágva mennék be bármilyen is az az ajtó, hanem egy szerény öttonnás nyitóval. Az halk, és nincs ellenfél...mindent visz, bont.

2017. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

öttonnás hidraulikus nyitóval..

ez lemaradt.

2017. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

"nem rég átvágták flexel a pinceajtóm."


Mondták a híradóban, hogy nagyon megdrágult a tüzelő de nem gondoltam, hogy ennyire.

:)

2017. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!