Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a neutrális és...

Mi a különbség a neutrális és univerzális sziloplaszt között?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, tartósabb?
2018. febr. 11. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A neutrális jó általában műanyagokhoz, akrilhoz. Az univerzális egy idő után elválik tőlük.

Jobb minden esetben elolvasni az adatlapját, abban fel van sorolva milyen felületekre használható.

2018. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ablak üveghez kell, sofa ablak. Kiöregedett a régi húz be a hideg az üvegen.
2018. febr. 11. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A neutrális szilót hívják még semleges, természetes szilónak is, mert ellentétben a hagyományos ecetsavas sziloplaszttól, kémiailag semleges mind a kötés, mind térhálósodott formájában. Az ecetsavas mindig savas marad, idővel kikezdi az alatta lévő anyagot. Először jónak tűnik, de pár év alatt eldobja magától a kő, réz, alu, horgany, márvány, stb. Ha neutrális helyett ecetsavassal ragasztasz fel tükröt, tükörcsempét, 1-2év alatt befoltosodik, mert az ecetsav megmarja a foncsort. Sima üveghez szerintem mindegyik jó, élettartamban talán a neutrális többet tud. Az ecetsavas valamivel gyorsabban köt. Az univerzális jelző megtévesztő lehet, mert igazából a neutrális az univerzális, mivel bármihez jó, ellentétben az ecetsavassal. Találkoztam már "univerzális" jelzővel ellátott ecetsavassal, ami tök megtévesztő még a szakembereknek is. Ha biztosra akarsz menni, és csak pár tubus kell akkor mindenképp vállald be a 15-20%-al drágább neutrálist. Ha nem vagy biztos melyiket adják, szagolj bele a tubus aljába, az ecetsavas mindig érezhetően ecetszagú.
2018. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neutrálisat vettem, megnéztem, az univerzális tényleg szagos, jobban is szigetel ez a neutrális. Ablak hézagjához is nyomtam kicsit, rá nejlont, s az is szuper lett. Remélem nem keményedik meg, s nem veszti el a rugalmasságát 1 év múlva, mint az univerzális. Soudal egyébként. Bár majdnem 2x drágább volt.
2018. febr. 11. 18:45
 5/5 anonim válasza:
Ablakgitt, kb 300 Ft a Mavibond Márkaboltban.
2018. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!