Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha hidegben dolgoztok (kint...

Ha hidegben dolgoztok (kint szereltek pl. autót), hogy oldjátok meg, hogy ne fagyjon le a kezetek? Illetve a festék, alvázvédő, hegesztés működjön?

Figyelt kérdés

Úgy 5 fok alatt pár perc alatt lefagy a kezem, és nem annyira mozognak az ujjaim, nem tudom annyira szorítani a szerszámot, és nem érzem a kezem (sarokcsiszolózásnál elég gáz).

A kesztyű nem válik be (munkakesztyű műanyagból, gumiból van, még hidegebb) normál kesztyű sem annyira meleg (vagy a levegő, vagy a hideg szerszámok lehűtik.


Ti hogy szoktatok hidegben szerelni?

Gondolkodtam valami hősugárzó szerűségen - ismerősöm dolgozott Alaszkában, és ott valami hősugárzó szerűség fújta rájuk a meleget (igaz, ott -30 fok körüli hőmérséklet volt).


Illetve ugyan ez a gond az anyaggal is - gitt, alvázvédő, festék a felhordás pillanatában ráfagy a felületre, a hegesztés sem az igazi (szétreped vagy nem fog ívet).


2018. febr. 24. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Betolom a fűtött garázsba. Vagy várok míg melegebb lesz és akkor szöszölök ilyenekkel.
2018. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ami jó ötlet, ha van fűtött garázs vagy idő májusig várni - esetemben egyik sincs...
2018. febr. 24. 15:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy bizonyos anyagoknál van felhasználási hőmérséklet. Így az alatt festeni, gittelni stb nem érdemes, mert nem lesz jó.

Próbáld ki a hagyományos bőrkesztyűt(bőr munkakesztyűt), alá cérnakesztyűt.Bár kisebb dolgokhoz nem túl jó. De azért eldolgozgattam mindig a tartós mínuszokba is a hagyományos bőr munkakesztyűvel.

2018. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem fogsz autót szerelni ilyen egyszerű. Semmilyen zárt garázsod sincs?
2018. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit se tudsz kezdeni vele. Ha hideg van, akkor hideg van, elgémberednek az ember ujjai. Nem is ajánlott erőltetni a munkát, pár év fagyoskodás csúnyán elintézi az ízületeket.
2018. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rendes bőr munkáskesztyűt használok. Igaz, szokni kell, és nagyon apró dolgokat nem lehet vele machinálni. De azért 5-ös csavart rá tudok kapatni kesztyűben. Mondjuk, én munkahelyen is csinálok ilyesmit, és a kollégáim fele nem tud kesztyűben dolgozni. Oké, hogy nem túl meleg ez a kesztyű, de azért mégis nagyon sokat számít.

Ma pl. metszettem kint reggeltől ilyen kesztyűben. Holnap is megyek.

Sarokcsiszolózni nyáron is ilyen kesztyűben szoktam, nem szeretem, ha valami a kezemre veri vissza a szikrát.

2018. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az elgémberedő ujjakkal és az anyagfelhasználási hőmérséklettel vannak gondok - hősugárzó, hőlégfúvó nagyon meredek ötlet lenne?

(Hőlégfúvót sosem használtam, de ahogy elképzelem, elősegíti az anyagszáradást...)


Kesztyűk terén van tapasztalatom, mivel bozótirtással foglalkozom (javarészt télen), ott nincs is semmi gond, mert aktív munkavégzés van, mozognak az ujjaim... de sajnos szerelésnél percek alatt ráfagy a kesztyű.

2018. febr. 24. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Teraszmelegítő ?
2018. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van amire jó a hőlégfúvó van mire nem. Elég meleget ad, de száradásig melegítgetni az sztem sok. Aztán mivel elég meleg, meg is égetheted véletlen.
2018. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én már a nyár végén elkezdem a felkészülést...

Pálinkát főzök.

Ilyenkor azt használom...

2018. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!