Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megszakadt menet javítása?

Megszakadt menet javítása?

Figyelt kérdés
Ha megszakad egy műanyag menet, akkor hogyan lehetne orvosolni a dolgot? Ilyenekre gondolok, pl. hogy létezik valamilyen boltban kapható "szer", amit bele lehet önteni, majd egy idő után szilárddá változik, majd a belecsavart csavar újra kivájja a menetet?

2018. febr. 28. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Perselyezném, jó háromfokozatú menetfúrónak nemigen akadály. Esetleg a csavart folpackkal betekerném, előfúrnék +2mm átmérővel, reszelnék a furat oldalába erre ferdén, arra ferdén, két komponensű ragasztóval betölteném hotdognak a helyére, derékszögben természetesen. Kötés után kihajtható.
2018. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én ennél valami sokkal-sokkal egyszerűbb megoldásra lennék kíváncsi, mert ezt elég hosszadalmas kivitelezni. egyébként egy kis fűtőtest egyik csavarjának menetéről van szó, tehát elég kicsit átmérőjű a menet, kb 3-4 mm
2018. febr. 28. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hőre lágyuló a műanyag, akkor hőlégfúvó-hajszárító melegítés után kicsit összenyomni a menetet, és menetfúróval áthajtani. Van amikor simán a menetfúró áthajtása is segít, mert a műanyag menetet általában meggyűri a csavar, nem darálja le teljesen. Persze ezek után nem kell izombul meghúzni a csavart, csak éppen hogy fogjon. Ha miden hiába, akkor átmenő csavar, és a túloldalon egy alátét + anya, ez tuti.
2018. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fantom83 ***** válasza:
50%

Nekem volna egy ötletem,még nem próbáltam ki,de mivel szinte mindent mindennel összeragaszt,és tömít,Glue Gun,meleg ragasztó pisztoly.

Nem túl kemény,és nem túl puha száradás után.

Ha a furatba nyomnál egy keveset és mindjárt utána küldenéd a csavart,szerintem stabilan fogná,és később,ha a szükség úgy hozza,még ki tudnád tekerni a csavart.

Vagy a drágábbik verzió a csavar rögzítő ragasztó.

2018. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ragasztó ha jó erős az végleges is lesz és sérülés nélkül nem biztos, hogy kicsavarható, törheti a környezetét is. Én új csavart tennék bele, akár fémet is ha jó a méret, mert fémből van választék. Kivétel ha ez valami alap műanyag csavar, akkor csavarboltban lehet kapni.
2018. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Kár ez a ragasztgatás, csak sok probléma van vele. Ha 3-as a furatmenet és műanyag az anyag, akkor fogsz egy 4-es csavart. Meglangyítod pl. gázhelylángon, és óvatosan beleforgatod a műanyagba. EGy lépésben nem végzel persze, a lemezvastagságtól függ. Egy melegítéssel kb. fél fordulatot célszerű megtenni. Aprólékos munka, de működik. Vigyázz, ne melegítsd túl a csavart, és lehetőleg merőleges legyen a felületre. A csavart amit melegítesz pl. kombinált fogóval tudod megfogni.


Másik megoldás, kifúrod a menetet, és belefúrsz egy nagyobbat, márha van menetfúród, meg hajtóvasad hozzá. Ez legfeljebb "barkács szellemű" házigazdánál szokott előfordulni, bár az meg nem teszi fel ezt a kérdést...

2018. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fantom83 ***** válasza:

Az előttem szólónak a második ötletét én is pártolom,tehát egy számmal nagyobbra bemenetelni.(hajtóvas nem kell hozzá,mivel fúróval is lehet menetet fúrni alacsony fordulaton)

Kérdés,és buktató már csak az lehet,ha valamiért nem lehet nagyobb csavart belerakni...

A melegítgetős,kombinált fogós megoldást nem ajánlom,szerintem nem lesz merőleges a felületre.

Amúgy kíváncsi lennék erre a műanyag alkatrészre,jó volna látni egy fényképen!

2018. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

A melegítőset én se próbálnám, szerintem beleragadna és annyi és kérdéses az egyenessége is.


Ha az anya rész sérült, a menetes furat és csak kicsit akkor egy acél csavar lehet hogy megfogja amennyire kell. Műanyagoknál többnyire úgysem kell túl nagy erővel tartani meg műanyag révén nem is lehet úgy meghúzni mint egy acél csavart.


Ha meg a csavar sérült akkor is acélra cserélném. Tettem már be pl műanyag furatba kis tartóerőnél simán metrikusat, menetfúrás nélkül. Azóta is jól ott van. Műanyagba berágja magát ha nem kemény annyira.


Jó lenne tudni mi ez.

2018. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. A melegítős megoldásomat annyival kiegészíteném, hogy nagy kézügyesség kell hozzá. Tehát ha valaki életében nem vert be egy szeget, vagy nem csinált kisebb barkácsolásokat, az ne álljon neki...


Egy harmadik megoldás lehet a következő: Tegyünk a menetbe egy olyan méretű csavart, amekkora a furatmenethez való eredetileg is, de a csavar hosszabb legyen, azaz álljon ki a vége. Arra meg tegyünk anyát. Ekkor a műanyagban lévő menetet az anya pótolná.


Nyilván ez csak akkor működik, ha a furat átmenő volt, és mögötte még van hely az anyának. Így láthatatlanban csak ötletelni lehet.


Ha megnézné az ember a valóságban, akkor lehet hogy teljesen más oldalról indulna el.

Pl. letört mosógépfogantyút is javítottam már meg megfelelően választottdrótok segítségével csavarok helyett...

2018. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!