Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 3 éve lerakott laminált...

3 éve lerakott laminált padlót fel lehet-e szedni roncsolás nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, nem ragasztották, csak összeütögették. Egy hagyományos parkettára tették a lamináltpadlót (előző tulajék) - és most mozog a laminált padló, ahogy járunk rajta. Körben a széleinél kb 1 éve képeztünk elég hézagot (flexszel) - és mégsem szűnt meg a fel-le mozgás.
2018. márc. 5. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyilván az eredeti parketta is mozog alatta.

Óvatosan valószínűleg szét lehet szedni, inkább az újabb összerakással lehet a probléma, elég vékonyak is tudnak lenni azok a részek, amik egymásba mennek (nem tudom, mi a neve).

Lamináltat csak sima, kemény felületre szabad tenni.

2018. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2018. márc. 5. 11:16
 3/11 A kérdező kommentje:
És mennyire lehet az ésszerű elképzelés, hogy mondjuk 2 - 3 darabban (tömbben) szedném fel a régi laminált padlót (a szőnyeg alatt úgysem látszana a szétszedés és összerakás helye (pl. flexszel) - ez 1 kb 3,5 m X 3 m -es helyiség (étkező)?
2018. márc. 5. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Ha már felszeded, akkor "csíkonként" tudod csak. Ha flex-szel elvágod, soha többé nem fog illeszkedni rendesen, akármivel is akarod utána összeragasztani. Vagy nem tudom, mire gondolsz :-)

2018. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy az egész szobát (kb. 10 m2) 2-3 db-ban szedném fel (mondjuk inkább 2-ben) - úgy, hogy pl a szoba közepén (ahol teljesen fedi szőnyeg) flexszel vágnék egy vonalat a padlóban, és 2 darabban felvenném az egyben levő padlókat, nem szedném szét csíkonként. Aztán azt a 2 tömböt visszatenném a legvégén - miután orvosoltuk az alatta levő problémákat...
2018. márc. 5. 12:03
 6/11 A kérdező kommentje:
gondolom, nagyon amatőr elképzelés...(?)
2018. márc. 5. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem fogod azt a hatást elérni, amit szeretnél. Akkor már inkább hagyd így :-)

Ez egy nagyon összefüggő rendszer. Nem tudom elképzelni, hogy utána az ott nem fog mozogni, szétcsúszni, stb.

De ahogy érzed...

És azokat a nagy táblákat hogyan fogod mozgatni? Ahogy emeled, úgy fognak törni a nútokban a kis peremek...

2018. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát igen...lehet, hogy törnének a peremek...

A nyárig még gondolkodom ...

Nagyon köszi!!!!

2018. márc. 5. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért mozog,mert nem raktak alá habfóliát.

Én 3 éve raktam a piszkosul összebarmolt parkettára lamináltat.

Olyan teknős bolt a parkettázás,hogy néha volt benne egy centi is.

Megízzadtam,mire leraktam.Volt,ahol szó szerint ki kellett vágni a habfóliát,volt ahol a 8(!) mm-s is alig volt elég.

2018. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Állítólag van alatta habfólia, és alighanem normál vízzáró fekete fólia is. Talán éppen a fekete fólia lehet a probléma, mert esetleg nem tud kipárologni felfelé a talajpára, hanem a parkettát vizesíti (mert felette van a fekete fólia - a parketta alatt pedig, ha jól tudom, nincs vízszigetelés.

Ez egy régi építésű ház (fagerendás) - és olvastam olyat, hogy nem szabad utólag levízszigetelni a szobát, mert akkor a falak felé megy a nedvesség. Nem nagyon értem -hogy miért, de alighanem szakember írta.

2018. márc. 5. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!