Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűtés szerelés otthon, ha...

Fűtés szerelés otthon, ha ügyes az ember megtudja csinálni? Meglévő földben menő unicsövek vannak, mindengyik radiátor külön körön (gáz-vegyes kazán van). Átakarom alakítani, a ház közepén álló vízteres kályhához.

Figyelt kérdés
Cél: acél vagy rézcsöveket szeretnék, falon kívül (még nem tudom melyik lenne a legoptimálisabb) A lényeg, hogy falon kívül jöjjenek, hogy melegítse a falat is. Keresztmetszet ugye nem túl nagy, megoldható e egymásba kötve a radiátorok. 7 helység van. Ház közepére kerül a vízteres kályha, erre kötném rá. De mindemellett összehoznám a ház legtúlsó végében lévő kazánokkal, osztók nélkül. Persze a kélyhára kötést már szakemberre bíznám. De a csövezésért 200 ezret akart kérni, kb 2 napa alatt végeztt volna, azt mondta. Csövezést csinálném magam, hisz a radiátorok már bent vannak. Kérdés : mehet e egymásba, vagy szükség van osztókra, másik milyen csövet vegyek, ami nem műanayga.
2018. márc. 5. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz amit írsz, ha ügyes vagy megtudod csinálni, de. Sok de van. Milyen a fűtésrendszered, hogyan lehet ezt összehozni, hogy jó is legyen, ne csak kinlódjál mindezzel, vagy jövőre szar lesz, vagy időnként esetleg egyes részei nem fűtenek jól.

Ezt azért írom, mert sokmindent össze akarsz hozni szakértelem nélkül. Én ebben az esetben nem egyszerűen szerelőre bíznám, mert az sokszor csalódás, ilyen bonyolultabb rendszer esetén, hanem épületgépészhez fordulnék.

2018. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha ENNYIRE ninsc fogalmad a dologról, akkor sokkal olcsóbban jössz ki, ha megbízol egy szerelöt, és te legfeljebb a segédmunkát végzed mellette.
2018. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A konkrét összehozást szerelp csinálná. De a csövezést én. Na de ha itt szerelő jön, anki kell a pénze, ergo engem nem enged dolgozni, nem fog segíteni. Neki kell a 200 rugó. Ennyi.Amikor itt volt annyit mondott, hogy meglehet oldani.Ezért járnám körbe a témát. sima vascsöves gravitációs elven működő kazánt kötöttem már be, meg a radiátorokat is én csináltam. Jó lett. De az még az ősrégi vastag vascsökkel, öntvény radiátorokkal. ez már bonyolultabb.
2018. márc. 5. 12:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hagynám így a radiátorokat nem barmolnék szét semmit . Teljesen felesleges is. Én úgy csinálnám hogy beraknám a kandallót majd az elmenő és visszatérő ág csöveit vinném el a mostani kazánházadba. Akár ha lehet a padláson szigetelve. Ott már csakbösszekötni a régi rendszerrel esetleg csapokkal hogy megmaradna a gáz és vegyes kazán is lehetőségként.
2018. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Így lenne a legkézenfekvőbb. Két ok miatt szeretném kívúlre. Egyik ok, hogy hosszú parasztházunk van és az északi oldal a legnagyobb felület, minden helységnek az egyik oldala északi. Iszonyú hideg. A vascsövek fűtésidőben remekül melegítenék, ezt tapasztaltam a másik házban. Megérné nekem az anygaköltésg.

Másik jelenleg alulról szigeteljük a falakat és a betont verjük fel, azt is szigeteljük. A csövek ott mennek egy stócba, nagyon sok. anno elcseszték nem raktam szigetelést és szerelőbetont sem, plusz a falba megy ugye át alul a cső. Na itt annyit mindint próbáltunk, szakemberekkel is, az egészet szét kellene szedni, hogy a fűtéscsövek alá tehessük a nehézlemezt. Így úgy lett ,megoldva, hogy a fűtéscsövekre ment rá a nehézlemez. Én ebben annyira nem bízom. habár szigetelt csőben vannak a csövek, mégis fene tudja. Egyik szaki sem csinát még ilyet.

2018. márc. 5. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Rendben de akkor a régi fűtést vegyest gázt teljesen megszünteted? Az lesz ám marhaság a gáz nem drágámm már mint a fa
2018. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megszüntetni. Alap célom, hogy ahol most osztóval megy a gázkazénba, oda ugyanúgy menne a bejövő és kimenő. Ezzel van összekötve a vegyes kazán is.Ez ugyanúgy maradna, mert ha valaha eladásra is kerül, sztem előny. De most a kandallót betettük a nappaliba és mivel sok lesz a betonozás az elkövetkező két évebn, így nagyon fontos a bent tüzelés, rendesen szárítja a házat ez is, főleg, hogy most azok a részek következnek, ahol tényleg direktbe szárít. Ezt meg összehoznánk a legközelebbi radiátorral, a szivattyú meg tehetné a ddolgát. Lenne opció fűtést tekintve. Igazából a fő gondom, hogy ilyen kis keresztmetszetű csövekkel működne , vagy kelelne az osztó azért. Mondom a szerelő szerint megoldható, de nem osztotta meg velem, hogy mit is csinála. Csak hogy vegyük meg amit akarunk és 200 ért összeköti. Majd keresek másik szerelőt, hátha ő közlékenyebb
2018. márc. 5. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen vegyes barkácsolásba 1 szerelő sem fog belemenni .

Legyen 1 vegyes tüzelés rásegitének ,de az ne vizteres kályha legyen .Halmozod a hiba lehetőségeket .

A falon kivüli csövek nem sok ,meleget adnak

2018. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát igen azt én se értem hogy várod hogy egy ujjnyi vékony cső átmelegítsen egy falat. Még egy vastag se nemhogy az. Egyébkén nálam egy helyen lett két radiátor sorbakötve de oda jóval vastagabb cső ment az osztótól mint oda ahol csak egy radiátort kellett ellátni. Egyémbként barkácsolhatsz nyugodtan kidobhatsz az ablakon egy csomó pénzt mert jó eséllyel nem találsz majd szakembert aki a nevét adná a gányolásodhoz. Hogy aztán ha eldurran a rendszr ő legyen a felelős.
2018. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, megcsinálja a szerelő, mint mondtam azt mondta a szerelő simán mehet. Nem értem az utolsó válaszokat. Miért durrana el bármi? egyébként melegíti. Húztam utólag unicsövet radiátoron falon kívül, bér az nem ad olyan jól meleget, mint a vascső, de az a rész nem penészedik. Egyszerre pedig nem tudjuk az egész házat csinálni, nem azért mert anyagilag nem tudnénk, hanem 4 gyerekkel azért el kell férni, így mindig egy helységet hozunk rendbe, ami azért bő két hónap, hogy kiszáradjon annyira, hogy be lehessen pakolni. Nem szivesen rakom rá a nehézlemezt a ház összes unicsövére a beton alatt. Sajnos ez az utólagis szigetelés nagyon sok macerával jáér
2018. márc. 5. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!