Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész probléma? (bővebben...

Láncfűrész probléma? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Adott egy olcsóbb, két hónapos láncfűrész.

Furán csinált, ezért szétszereltem. Nem apróra, csak a hengert, karburátort, kipufogót. Mindent alaposan és óvatosan meg- és kitakarítottam. A gyertya és a henger égéstere erősen kormos volt.

Összeraktam, majd elindítottam. Próbáltam beállítani a csavarokkal pl az alapjáratot. Elindult, majd megállt.

Ez tegnapelőtt volt.

Tegnap folytattam volna a beállítást. Hármat rántottam a berántón, a harmadik rántásnál egy halkabb c-ssz hangot adott. Ekkor a szívatót visszanyomtam. Megrántottam a berántót és ekkor egy hangos c-t-ssz hangot adott. Lekapcsoltam. Majd levettem a légszűrő fedelét, aztán a légszűrőt, és a karburátorból füst jött. Füstölt a karburátor.

A füst eloszlása után a légszűrőt megnézve az benzines volt. A karburátor torka is benzines volt. Nem tocsogott.


A beállításokat a kézikönyvben leírtakkal kezdtem

L: betekerni ütközésig majd 1 és 1/4 kitekerni

H: betekerni ütközésig majd 1 és 3/8 kitekerni

Így aznap szépen el is indult, csak finomhangolni kellet volna, de már majdnem éjjel volt, gondoltam majd halnap (tehát tegnap) folytatom. De csak folytattam volna.


Mi lehet a probléma?



2018. márc. 8. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos , de lehet vissza dolgozott a motor, tehát forditva indult be vagy akart volna be indulni. De csak egyet tüsszentett és leállt. Ha ez van akkor semmi baja, inditsd újra.
2018. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gyújtáshiba volt


A lendkereket a tengelyre egy anyacsavar fogja. A lendkereken és a tengelyen van egy bemarás, amikbe egy fémpöcök való. Ez igazítja a lendkereket a megfelelő helyre, hogy a benne lévő mágnes a kellő időben érjen a gyújtótekercshez.

Ez a pöcök rendkívül puha fémből volt (kínaiak.....), így hiába raktam össze helyesen, nem bírta a terhelést, eldeformálódott, a lendkerék meglazult, elmozdult. Így a gyújtószikra nem akkor keletkezett, amikor kellett volna, hanem mikor a dugattyú már lefelé mozdult. Ezért jutott az égéstermékből vissza a karburátorba.

Kicseréltem a pöcköt, beigazítottam és jól ráhúztam az anyát.

Most már gyújt rendesen és sikerült az alapjáratot is beállítani.

2018. márc. 12. 08:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd szétmegy benne más...
2018. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!