Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan csináljak 5.1-es...

Hogyan csináljak 5.1-es hangból sztereót?

Figyelt kérdés

Van egy Full HD TV, ami össze van kötve egy Hifivel aux kábelen. Ez így nekünk pont jó LENNE, ha jó lenne.


Letöltök egy Full HD filmet, amihez általában jár angol és két magyar szinkron, az egyik Dolby, a másik DTS.


Csakhogy ez nem jó, mert a hanghatások akkorák, hogy szétmegy a fejünk, a beszédnél meg fel kell húzni koccra.


Ezzel mit lehetne kezdeni? Bármilyen más csatlakozási megoldás segítene, esetleg létezik olyan cucc, amit be tudok iktatni, és egyből végzi a konvertálást, vagy tök mindegy, hogy RCA/Jack vagy bármilyen cucc, csak szoftveresen tudom megoldani?



2018. márc. 19. 01:29
 1/5 Fantom83 ***** válasza:

A film menüjében,és a TV menüjében is át kell váltani Stereo-ra szerintem.

Ha úgy sem,akkor lehet nem sok mindent lehet tenni...

2018. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt kerestem, de sehol nem találtam. Hangszínszabályzó van a TV-n, de az letilt, ha hangszóró van csatlakoztatva. Ebből kivettem, hogy akkor a Hifin kell állítani, mert az adja a hangot. Azon meg csak zenei stílusok, mint a rock, pop és hasonlók van, basszust se lehet kinyomni rajta. Szerintem ez így marad akkor.


Köszönöm a választ.

2018. márc. 19. 16:46
 3/5 Fantom83 ***** válasza:

Figyelj! Van itt egy agyon dicsért 5.1-es hangfalrendszer kevesebb mint 11 ezerért,24 hó garanciával.

Így keresd: GENIUS SW 5.1 1020

Nincs több kínlódás,csak bekapcsolod és "MÚKODIK"

2018. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Laly1972 válasza:
Ha csak sima hifi, nem házi mozi erősítő, akkor azt nem könnyű kalibrálni sem. Viszont a TV kimenetet be kell állítani (ha lehetséges) csak sztereóra. Akkor talán jobb lesz.
2018. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan hogyan van összekötve a TV a hifivel?

Mert ha a tv fejahllgató kimenete van összekötve a hifi aux bemenetével, akkor (minőségi tv és hifi esetén) nem szabadna a fent taglalt jelenségnek előfordulnia.

Jó volna tudni a TV és a Hifi pontos típuszámát a további segítséghez.

Félmegoldás, ha a TV-nek vagy a hifinek van dinamika tartomány szűkítés opciója. Ennek aktiválása jelenti azt, hogy a hangos és halk jelenetek hangerejét a TV automatikusan közel azonos hangerőre állítja. Lehet, hogy más néven található meg a menüben pl: COMP vagy night mode.

2018. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!