Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztés közben a pálcát...

Hegesztés közben a pálcát hány fokos dőlésszögben kell tartani?

Figyelt kérdés

A vertikális döntése ugye 60°-os (sarok hegesztésnél 45°).

Horizontálisan (amikor a oldalt állunk a hegesztendő anyagnak, és magunk felé dőltjük a pálcát), annak hány fokosnak kell lennie? Az is 45°, mert így fújja ki legjobban a salakot?


2018. márc. 29. 01:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek csak támpontok, találsz pozíciónként több ajánlást csak bevont elektródás eljárás esetében is. Függ nagyon attól is, hogy a gyökölésed mennyiben tér el a szokványostól (van, akinek könnyebb kicsit szélesebbre nyitni 60 foknál, és elbánik a hegyesebb orral könnyen, másnak meg a szűkebb gyök az egyszerűbb, még meg is vezeti meg minden. Függ attól, mekkora az orrész (gyöksor esetében) és hogy mekkora a rés (szintén gyöksor esetében). Függ nyilván az anyagösszetételtől (pontosabban a felületi feszültségtől, magyarul a csepp "nagyságától", ami a sűrűbb, nyúlósabb olvadék esetében nagyobb, természetesen). Függ a használt elektródától (szintén befolyásolja az olvadék összetételét, eltérő lehet az ívfúvás, és a maghuzalátmérő is nagyon befolyásolja, mennyire "fogod" az olvadt cseppet, és ne feledkezzünk meg az ívhosszról se!)


Az egyetlen jótanács, ami adható ezzel kapcsolatban: mindig tartsd fix értéken az összes többi változót! Tehát sablonnal gyökölj, nagyon ügyelj az orrvastagságra, sablonnal illessz, ne térj el a 0-45-90 fokoktól semennyire egyik pozícióban sem, és nyilván fix anyagvastagsággal, ugyanazzal az elektródafajtával dolgozz, és fix amperen! Tudj haladási sebességet tartani, legyenek "szamárvezetők", magyarul legyen mihez menni a munkadarabon, hogy tényleg mindent változatlanul tarthass! Ha figyelmesen próbálkozol, és egy szintnél soha nem lesz jobb, akkor a megfigyelt jelenségekből a tanultak alapján válaszd ki, min mennyit változtatsz!


Példák:

Roskad a gyök. Mitől? Sok hő marad egy helyen. Mitől? Lehet (relative) lassú haladás, (relative) nagy amper, (relative) keskeny orrszalag, (relative) nagy rés. A gyökszalag és a rés 1mm környékén túl sokat nem téved max pár mm vastag szénacél lemez esetén egyik pozícióban sem, tehát ha nem túl domború a varrat, akkor nem te raksz sokat egy helyre (anyagot meg hőt, természetesen), hanem az áramod termel nagy hőt és nagyobb ívfúvást.


Ha lapos a varrat, de amúgy minden oké, akkor lehet közelebb rakni az éleket, lehet picit lassítani és lehet picit tekerni fel az áramot, persze egyszerre csak egyet, és ha más hiba jön, akkor vissza az előző verzióhoz, és másikat kell próbálni, már ha a kéz furcsaságai kb kizárhatók. (Tehát amikor már a hibádat üzembiztosan elköveted azonos körülmények között).

2018. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!