Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bevált a Paint Zoom festékszóró?

Bevált a Paint Zoom festékszóró?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagy az ellenérzés a tévéshopos cuccok iránt, én is nagyon kétkedve fogadom az így reklámozott dolgokat. Viszont ez a termék mégis szimpatikus. Kérdésem, hogy esetleg valaki vett-e, használt-e ilyet, és mik a tapasztalatai?
2010. jún. 11. 14:15
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:

A palafestő társunk kommentjén felcsillant a remény és lefújtam a garázs faszerkezetét /egy darabon/ vizes alapú konzerváló festékkel. A kis résebe, nehezen hozzáférhető helyekre be lehetett fújni ami kétségtelenül nagy előny.A fenntartásaim és az előző véleményem továbbra is fennállnak, mert tapasztalt társunk is jelezte a fúvóka eldugulás hibát és a festékszóródást is, ami kétséget kizáróan megjelent a szemüvegemen katicabogár effektus formájában .Összegezve: Szobafestés teddi,fényezés 8-10 bar kompresszor+pisztoly,permetezés háti v. kézi permetezővel. Szerintem !

Kerítés,faszerkezet,kültér Paint Zoommal mehet.

Megj.:

Elismerésem tapasztalt társunknak a Rakéta porszívóban tanúsított ismeretéért az ifjú szovjet mérnökök által kifejlesztett festékszórási eljárást illetően.

2010. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
67%

Emberek.

Nem kellene mindent elhinni ahogy a reklámban van.

Több mint 10 éve dolgozok festő ként.

Ilyen nincs hogy egy gagyi kinézető pisztoly egy kis vállra akasztható ketyerével csodákat műveljen. Valószínű el akarják adni a terméket. Kültérben biztosan használható minden probléma mentessen. De beltérben 100% hamarabb kigurítja a szobát egy kezdő is. Mire letakargatnak mindent, addig a hengerrel kész is lesz. Mint ahogy az egyik válaszoló írta. Inkább próbálkozzatok a hengerrel. Egy szoba után tuti profin fog menni mindenkinek. Nem a gurítás a legnehezebb a festő szakmában. Azt bárki megtudja csinálni. Higgyetek nekem :)

2010. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
82%
Bedszereztem egy példányt én is, elolvastam a használati utasitást és beüzemeltem. Azonnal szembesültem az általatok fenn felsorolt problémákkal, foltos fal, hosszú idő stb. De a csőrön csak piszkálta a reklámfelvétel, gondolván csak nem vágnak össze egy hamisítvány clipet. Lehet a hiba bennem van ? A használati utasitásban !!! Eszembe jutott a sok rosszul lefordított használati utasitás, d.channel gyakori rossz fordítása és elolvastam az angolt. A lefolyási időt a viszkozitás bekeverésekor hibásan 180 mp.-nek írták, az angol 20-50 mp.et ír, tettem egy próbát és most pont úgy festek ahogy a reklámfilmben. A rakéta porszívóhang azért maradt, ha nem is olyan hangosan.
2010. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim válasza:

Az én tapasztalataim a Paint Zoom festékszóróval:


Valamikor augusztus elején kaptam meg a Paint Zoom-ot. Először a melléképületet próbáltam meg vele lefesteni kívülről. A kültéri víztaszító festéket alig fújta, csak nagyon nagy higítással, mert túl sűrű volt neki. Folyton eldugult a szívókája. Egy fél napomba tellet, mire rájöttem, hogy hogy kell higítani, hogy egyáltalán jussak valamire. Végül a rücskös felületeket kínkeservvel lefújtam, a sima nagy felületeket pedig festőhengerrel. Továbbá a beugrókat is a festékszóróval festettem, azokat a részeket, ahová a hengerrel nem fértem hozzá.


Ezt követően a melléképületet belülről diszperziós festékkel fújtam le, itt már több gyakorlatom volt a higítás terén is, gyorsan és szép egyenletesre tudtam festeni.


Aztán vastaglazúrral lefújtam a teljes fa kerti pad garnitúrámat, ezzel higítás nélkül szép egyenletesen villám gyorsan sikerült végeznem.


Ezt követően egy két szobás lakást komplett kifestettem vele, méghozzá úgy, hogy a nagy felületeket festőhengerrel, a plafont, a sarkokat és az egyéb olyan részeket, amihez a hengerrel nem fértem hozzá a festékszóróval. Ez is szép egyenletesre sikerült.


Összefoglalva: festőhengerrel tényleg gyorsabb, viszont a sarkok, nehezen hozzáférhető részek festésére kíválóan alkalmas, igaz azért gyakorolni kell a vele való festést. Nekem minél többet festettem vele, annál gyorsabban és jobban ment.


A baj nem is a festés gyorsaságával, vagy az egyenletességgel van, hanem azzal, hogy a motor már egy perc használat után annyira felforrósodik és olyan forró levegőt fúj, hogy a műanyag gégecső teljesen meglágyult és egyszerűen levált arról a csatlakozó fejről, amivel a cső a géphez csatlakozik. Így kénytelen voltam erős ragasztószalaggal megragasztani. Továbbá, hogy a motor elég levegőt kapjon és ne erőlködjön a szabad kezemmel kénytelen voltam folyamatosan eltartani magamtól a gépet, hogy a ruhám ne tapadjon a levegő beszívó lyukakra. Kész tornamutatvány így festeni, vagyis szörnyen fárasztó és kényelmetlen. A harmadik problémám pedig, hogy hiába ragasztottam hozzá a gégecsövet a csatlakozó fejhez a csatlakozó fej rész kapcsolódási pontját is nagyon rosszul oldották meg, így az időközben kilazult és rendszeresen szétkapcsolódik. A következő az lesz, hogy azt is kénytelen leszek megragasztani.


A kérdés számomra már csak az, hogy az normális-e, hogy a motor olyan forró levetőt fúj, amitől majdnem olvadásig lágyul a gégecső gép felőli része, illetve, hogy ilyen körülmények között mikor fog bedögleni a gép.


Szóval szerintem az elgondolás nagyon is szuper, a kivitelezés pedig rettenetesen gagyi. Talán ha a motor nem forrósodna ennyire, a gégecső nem lágyulna meg a forró levegőtől, a csatlakozó nem lazulna szét és a motor légbeszívóját úgy oldották volna meg, hogy ne kelljen eltartani magától az embernek, akkor egy remek kis gép volna. Így viszont erősen gyanítom, hogy aligha fogok vele megöregedni, gondolom nem lesz túl hosszú az élettartama.

2010. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
Ilyen mértékű forrósodás nálam nem jelentkezik, erősen melegszik, de nem olvaszt meg semmit, folyamatosan tudom használni.
2010. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 14csabi88 válasza:

Sziasztok!


Ez a vacak nem éri meg már csak ránézésre sem. Ultrakönnyű... Miért a műanyag vajon milyen?...

A lényeg ha már valaki ilyet akar venni akkor ajánlom a bosch által gyártott termékeket. Az pfs 55, pfs 65, és a pfs 105 terméket. Ezekre garancia van, bármikor van hozzá minőségi alkatrész és jó áron, bár az is igaz hogy a bosch nem a gagyiról híres szóval nem valószínű hogy fog kelleni alkatrész , ha meg igen akkor is kb a 200. használat után. Egyébként a pfs 105 ára kb 45e forint de ha belegondol megéri. Mindenre alkalmazható. Nincs hígításnál megszabott hígítási arány , elég csak ránézésre jól felhígítást végezni nem kell órával nézni hogy x mp alatt megy e le a festék... erős. Mindent lehet állítani rajta. A levegőmennyiséget a festékanyagot, a szórási térfogatot. stb. nincs vállraakaszthatós rész, porszívószerűen van a földön ha plafont kll festeni akkor vagy megemeli az ember a terméket vagy pedig használja a hosszabító cső tartozékot.

Sok előnye van bár az is igz hogy jóval drágább mint a paint zoom. Viszont ha belegondolsz akkor megéri mert a paint zoom csak kültéri dolgokra alkalmas, a beltéri dolgokat hengerrel 3x gyorsabb lefesteni, ráadásul az előkészület is sok és szarakodhatsz a hígítással. Ez garantáltan jó beltérre is és nagyon gyors. ja és a paint zoom mint mindenki írta forrósodik olvad stb stb. Ez is forrósodik mint minden dolog ami elektromos de olyan anyagból van ami nem forrósodik túl és nem olvasztja meg az egyéb tartozékokat.

Szóval hajrá emberek.

2010. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 14csabi88 válasza:

Ja és azt elfelejtettem írni hogy a tisztítás sem vészes mert a tartályt teletöltöd vízzel ... maxra állítod a levegőt és kifújatod belőle. Ez kb a festék 98%-át kiviszi .. Esetleg a maximalisták megtehetik a vizes után hogy tesznek bele egy nagyon minimális hígítót aztán a levegőt minimumra állítva szép lassan kifújatja azt a kb. max 5cl hígítót így feloldja a festéket aztán egy kicsi vízzel még kifújja a megtapadt hígítót. így 100%-osan tiszta. De egyébként elég csak a sima vizes megoldás id mert nincs ideje beleszáradni a festéknek ugyanis folyamatosan használva van és azt meg kizártnak tartom hogy valaki festés után csak úgy bevágja tisztítás nélkül a kamrába.. szóval sok sikert. Drágább de milliószor jobb...

Egyébként az 55-és a 65 nek nem tudom az árát de azok is ugyan olyan jók mint a 105 csak minimálisan gyengébb a motor, kisebb a tároló edény... de ezek legyenek az ember legkisebb gondja .. a legkisebb azaz az 55 olyan 20e körül lehet amit ha a minőség szempontjából és a garancia meg a használhatóság és az alkatrészek szempontjából nézek, akkor az a 4e forintos különbség a paint zoom és e között szinte semmi.

2010. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:

Megnéztem a 14csabi88 által ajánlott Bosch festékszórót. Tényleg 21.000,- Ft és tényleg sokkal komolyabbnak néz ki, mint a Paint Zoom. Valamint valóban 3 méretben kapható, kinek mi az igénye. Itt megtekinthetők: [link]

A képek és a leírás szerint jobban jártunk volna vele valamennyien.


Csak sajnos én már lekéstem erről a lehetőségről, nekem már megvan a "szuper" Paint Zoom, amíg nem megy tönkre már ezt fogom használni. :-(

2011. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy nagyon fröcsköl szana szét.
2011. jan. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 McKangi válasza:

A reklámfilmben szereplő csepptesztről meg annyit szerintem:nem tudom ki mennyire figyelt,de a kézfejét tette az illető a díszlámpa alá,de a kamerának közelről csak a tenyerét mutatta!!!


A pár hozzászólással előrébb belinkelt bosch márkájú festékszórók leírásában pedig az van idézem:


A Bosch PFS 65 festékszoró rendszer diszperziós

és latex-festékek, lúgok, savtartalmú bevonószerek, szemcsés és szilárd anyagokat tartalmazó szórt anyagok, valamint korlátozott szórhatóságú vagy cseppenésű anyagok feldolgozására nem alkalmas!


Akkor ez most jó lakást festeni?(diszperzittel)?

Szerintem nem.

2011. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!