Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan csempézzem ki a fürdőt?...

Hogyan csempézzem ki a fürdőt? Már csempéztem, de csak kisebb területeket.3-4 sor volt a max konyhapultnál, meg fürdőkádat körbe. Sarkok rendben, ezek mennek, színben van. Viszont most az egész fürdőmet kéne kicsempéznem!

Figyelt kérdés

A falak adottak, impregnált gipszkarton, vízben vannak stb. Viszont, nem tudom honnan induljak. A falakkal kezdem és utána az aljával, de nem tudom hogy bizonyos magasságból induljak neki, és fúrjak lécet a falra és hozzam ki vízbe és arról induljak és utána utólag vágjak be alúlra ( ha kell vágni) csempét, vagy a földről induljak? Ha magasból indulok el, akkor milyen magasból érdemes? Számoljam ki pontosan mekkora csempe megy be alulra, vagy hagyjak rá? ha vágni kell, akkor lehessen törni rendesen? Mert az alja nincs kiegyenlítve. Vagy kezdjem az aljával azt hozzam ki vízbe és onnan induljak el?


Nem nagy fürdőszoba, egy ablak van benne, oda veszek majd élvédőt, van elektromos csempevágóm, manuális vágóm, és flexem is megfelelő koronggal. Ezért is vállalkozom erre én magam.


2018. ápr. 9. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam úgy csinálta a burkoló hogy a fallal kezdte. Emlékszem direkt néztem mit hogy csinál hogy kifigyeljem. Legközelebb ne kelljen ilyenért pénzt adni. A fallal kezdte de a legalsó sort kihagyta. De nem egész csempényit kicsit kevesebbet. Egy hosszú vízmértéket rakott a második sor alá. Beszintezte kitámasztotta a vízmértéket. Így kezdte rakni a második sort az egyik falon. Mikor már megkötött elvette a vízmértéket odarakta a másikfalhoz . Ott is felrakta a második sort. Mindenhol így. Aztán mikor megkötött a második sor körben akkor már volt tartása felrakta körbe az egészet. Mikor kész lett kirakta a legelső sort .Ott minden lapból vágni kellett kicsit. Majd kirakta az alját. Utána fugázott
2018. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) én úgy fogom sztem ahogy ez a srác, de azért csak megkérdeztem itt is :P https://www.youtube.com/watch?v=AbeD1CoJm2U szőval én gipszkartonból fogok egyenes darabokat felfurni alulra a gipszkartonra, amit vízzel kihozok egyenesbe ahogy ő csinálta, és erre csempézek. majd amikor megkötött az egész, leszedem és alulra bevagdalom. sztem így lesz ez.
2018. ápr. 9. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz technika, de fugakeresztet azért érdemes venni. Ne csak a vízre figyelj majd, hanem a fal síkjára is. A járólapot hagyd utoljára, ne törjön össze.
2018. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, persze, veszek fugakeresztet, azt hiszem 3 miliset. viszont hogy mennyit érdemes ráhagyni még mindig nem tudom :D negyedét a csempe méretének?
2018. ápr. 9. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!