Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet - lehetőleg...

Hogyan lehet - lehetőleg túlzott roncsolás nélkül - kiszedni egy csavart a falból, ami falsík alatt kb. fél centivel tört bele?

Figyelt kérdés
Barkácsáruházban vettem egy csodadesigneos polctartó konzolt. A hozzácsomagolt csavarokból pedig az egyik már a becsavarás során beleszakadt (még meg sem volt húzva, nem hogy túl...). 6-os tipli, 4-es csavar, vasbeton fal. Hogyan lehetne kiszedni a falból? A fölé-/melléfúrós tanácsokat kéretik megspórolni. Csúcsos maradt a vége, így a fém fúróhegy elcsúszik rajta oldalra.

2018. ápr. 9. 22:14
1 2 3
 1/30 Fantom83 ***** válasza:
100%

Hossz szárú csőrös fogóval benyúlsz a csavarért,és megpróbálod kitekerni.


Vagy forrasztó pákával melegíteni a csavart és kihúzni,majd izmosabb Reisset csavarral a tiplitis kirántani,és másikat beletenni?

2018. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
köszönöm! a melegítést kipróbálom holnap, még akár működhet is...
2018. ápr. 9. 23:07
 3/30 TappancsMancs ***** válasza:
Próbáld meg egy vékony fémfúróval a közepét megfúrni, de szép merőlegesen a falra illetve bele a csavarba. Majd egyre vastagabb fúrókkal tágítsad amíg elfogy tiplivel együtt. Megnézhető egyből a furattal egyező fúróval is, ha megy és tudod irányban tartani. Nagyon stabilan kell tartani a közepén.
2018. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

A #3 megoldása szerintem műanyagtiplinél nem alkalmazható. A műanyag nem bír akkora nyomatékot, ami az acélcsavar fúrásához szükséges.

Ha viszont acéltipliről lenne szó, akkor kivitelezhető lenne, bár nagy hosszakon barkácsfúrógéppel eléggé fáradtságos időt rabló munka.


A kérdező oldaláról viszont nem értem, mi a problémája a melléfúrásnak. Legegyszerűbb, legpraktikusabb módszer.


Mellesleg megjegyzem, az ilyen konzolokhoz nagyon gyenge csavarokat adnak, nevetséges. Javaslom, minimum 8-as tiplit használj, a belemenő csavar pedig legalább 60-70 mm hosszú legyen.


Ha pl. 18-as bútorlapból készült hosszú polcot tartanak a konzolok, akkor a konzolok egymástól való távolsága 70cm-nél ne legyen nagyobb.

2018. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 TappancsMancs ***** válasza:
A műanyag tiplinek nem is kell bírnia itt semmit, mehet szanaszét. A kényes része csak az hogy a csavarról ne ugorjon le a fúró mert úgy a fémfúró is tönkremegy és a furat is. A tipli meg mehet szét a fúrástól, csak van másik.
2018. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
#5 Na jó, de akkor a fúró együtt fog forogni a törött csavarral. Vagy beleszorul a fúró az acélcsavarba és beletörik, vagy bele sem kap, a műanyag teherbírásától függően.Vagy rosszul gondolom?
2018. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

a melegítés nem jött be sajnos. Nagyobb teljesítményű páka kéne, mint ami nekem van :( A fal nagy tömege gyorsabban vezeti el a hőt minthogy a tipli meg tudjon olvadni.


A melléfúrás a szimmetria miatt gázos. 3-3 polc lesz két oldalon. Kicsi polcok, csak 1 konzol tartja középen. A többi már fenn van. Ha ennél mellé vagy fölé fúrok, akkor nem lesz egy magasságban a másik oldallal vagy azon az oldalon nem egymás alá kerülnének.


Fémre való heggyel megfúrni már próbáltam. A javasolt módszerhez meg minimum állványos fúró kéne - de csak barkács cuccokból gazdálkodom + se türelmem, se kimagasló ügyességem nincs kivitelezni.


Köszönöm a segítő szándékot minden válaszolónak!

2018. ápr. 13. 13:02
 8/30 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor van még megoldás. Kérdés mennyire mélyen szakadt be. Ha elérné egy telefonfogó vagy hegyes fogó akkor vágd körbe a tiplit úgy, hogy beférjen a fogó vége és tekerd ki.
2018. ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Fantom83 ***** válasza:
50%
Egy fénykép azért jó lett volna,most már még jobban izgat az a hitvány csavar amit betekerni sem lehet,kiszedni meg végképp nem!!!
2018. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

[link]


Az elején rosszul írtam - 5-ös csavart adtak hozzá, csak a nyaka volt 4mm, kiíráskor csak az volt előttem.


Szóval a képen a bénázás oka és eredménye. A beletörés mélysége ahogy a címben is van 5mm. Az égés nyomok egy gázos forrásztópákától vannak, mert már próbáltam nyílt lánggal is kiégetni, de ahogy a mellékelt ábra mutatja, csak jobban beletaknyoltam az egészet.


Egyszóval: [link]

2018. ápr. 14. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!