Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan, hogy 18-as fúrószár...

Van olyan, hogy 18-as fúrószár? (Fontos)

Figyelt kérdés
Egy 18 mm átmérőjű csapfészket ellehet készíteni egy 18-as fúrószárral? Lyukfúró gépről lenne szó, a tokmányba befogható ilyen, létezik ilyen egyáltalán? Bocsi nem vagyok jártas a témában...

#gép #csap #fúró #csaphely
2018. máj. 15. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 18-as fúrónak a szára úgy tudom, már morse-kúpos. Én eddig 16-os átmérőig találkoztam fúrótokmánnyal.


Mellesleg attól is függ, milyen követelmény van a pontosságra. Ha a csapszeget illeszteni kell, akkor ott célszerű dörzyárazni is...

2018. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van olyan hogy 18-as csigafúró. Létezik hengeres szárral is, szóval tokmányba is be tudod fogni.


Ha fémbe kell fúrni, akkor viszont a pisztolyfúrót kb. el is felejtheted. Az nem ilyen átmérőkhöz lett kitalálva. Ekkora fúróval még a gyengébb asztali gépek is csak szenvednek.

2018. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
24-es csigafuro is van hengeres 12-es szarral. Felette inkabb mar koronafurok vannak.
2018. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy u alaku "keretet" (ami ugye mégsem keret mert 3 db áll és tiplivel fogatnám fel) szeretnék készíteni egy komód alá. az 55mm-es vastagsághoz szeretnék egy egyszerű csapot/fészket készíteni ami ugye fából van. Én a 18-as átmérőjű fészekre és ebbe illő csapra gondoltam.


Már sikerült megoldani. Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 16. 10:08
 5/7 bamboochatheone ***** válasza:

Fához lehet venni lapos fafúrót párszáz forint. [link]

Vagy ha komolyabbat akarsz akkor ez még jobb: [link]

2018. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket.
2018. máj. 16. 18:37
 7/7 Fantom83 ***** válasza:

Nekem itthonra 1-től 20-ig 0,5mm-ként emelkednek a méretek.

B16-os tokmány van az épített oszlopos fúrómon,a nagyobb méretek már gyárilag vannak kikönnyítve.

2018. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!