Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarlónyelet milyen fából...

Sarlónyelet milyen fából volna érdemes csinálni és hogyan?

Figyelt kérdés
Sajnos kotyog a sarlónk nyele, ami nem is csoda, mert az acélba nyomott évszám alapján 1956-ban készült és azóta nem is igen volt lecserélve a fanyél. Az a sarlónyél érdekessége, hogy az acél teljes hosszában általéri, és a végén még rá is van hajtva, hogy nem csúszhasson le a csupasz vasmarkolatról. Nagyon jó kis kéziszerszám a csalán lacsapkodásához a kertben, ott ahova a fűnyíró nem fér be, vagy pl ahol kóbor kutyák által letaposott drótkerítés van, ami nem tesz jót a fűnyírónak vagy olyan szűkebb helyeken ahol a hosszú nyelű kaszával nem lehet dolgozni, vagy ahol már annyira megnőtt a csalán, hogy a fűnyíró nem kapja be. Ezért szeretnénk nyélbe ütni a dolgot. A kérdésünk tehát az volna, milyen fából és hogyan lehet elkészíteni a sarlónyelet, esetleg lehet-e készen kapni, pl barkács áruházakban.

2018. máj. 31. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán kis gazdaboltok hátsó raktárában még található a klasszikus, végig átfúrt sarlónyél, amelyiknek az eleje csak fél keresztmetszetben van meghagyva, ez rásimul a penge tövére, és kilazulás esetén is megakadályozza, hogy az jelentősen elforduljon a markolatban.

Kőris vagy bükk tűzifából, lapátnyélből, nagy reszelőnyélből házilag is megbarkácsolható, legyen rajta egy kis hasasság, vagy gomb a végén, hogy nehezebben csússzon ki a kézből, de nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége volna a pontos alakjának.

És igen, tényleg hasznos kis szerszám!

2018. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én minden nyelet som fából csinálok.

Állandóan van fent a padláson nyeleknek való törzs,vagy vastagabb ágak,amik már több éve száradnak.

2018. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mogyoró fája is jó nyélnek
2018. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
padláson dugdosod házisom bázisod?
2018. máj. 31. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Sarlónak bűven megteszi egy 3-3.5cm vastag akác ágdarab. Szépen le lehet tisztítani, csiszolni.
2018. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Össze kell ragasztani. A nyél és vas rész közzé folyós ragasztót kell bejuttatni, ami kitölti a rést. megszilárdulás után nem fog lötyögni. / én epokittot javasolnám/

Valamikor ezt úgy rakták össze, hogy az átfúrt nyélbe forrón ütötték be vas nyelet és lehajtották a végét, hogy ne repüljön le a nyélről.

2018. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban nyeleztem fel papám régi sarlóját, amit aktívan használok 30 éve. A módszer nem volt más, mint seprűnyélbe olyan furatot készítettem, ami lépcsősen csökkenő átmérőjű - mint a sarlónyél, igaz, az kúpos, négyzetes - és általánosságban kb.1,5mm-el kisebb.

Ezt ráütve a sarló nyelére, ami nem ér át rajta, tökéletes és tartós lett. Tényleg, évente 5-ször sarlóztam le 600m2 kertet vele. Meg is erősödött rendesen a kezem, de azóta sem esett le.

2018. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!