Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezet szigetelés hungaroce...

Dávka kérdése:

Mennyezet szigetelés hungarocellel?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy szigetelném a mennyezetet, csak abban nem vagyok biztos hogy fent marad-e dübel nélkül is. Nem spórolás céljából maradna ki a dübel hanem mert úgynevezett BH tálca födém van és aszt nem merem furkálni. Van ebben esetleg bárkinek valami tapasztalata?

2018. jún. 21. 19:14
 1/8 anonim válasza:
0%
En is hungatocellel csinaltam es jo. Tehat csinald csak
2018. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Belülről ne szigetelj. De a kérdésedre is válaszolva, fennmarad dűbel nélkül is. A dűbel a szél szívó hatása miatt kell.
2018. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyezetről leeshet. Jártam már úgy, hogy mire befúrtam volna leesett pár és egymást rántják magukkal. Aztán lehet valakinek fent marad.
2018. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az előző hozzászóló "már hányszor járt úgy" és akkor minek csinálta még egyszer :-)


Én tényleg feltettem 2cm vastag Austrotherm hőszigetelő lapokat a nyaraló konyhájába és fürdőjébe, a 40 éves vakolt strukatúrnádra. Részben a padláson levő 20 cm üveggyapot felé párazárásnak, részben a plafon szépítésére, részben +10% hőszigetelésnek. (Ennél az aránynál a harmatpont bőven a padlás oldali üveggyapotban van, ami meg szellőzik.)


Laponként (0,5m*1m) csak 6-6 Baumit Duocontact foltot használtam és azzal tapasztottam a plafonra. Az illesztéseket kicsit összecsiszoltam és 20 cm széles üvegháló csíkokat ragasztottam, szintén Duocontact-tal, majd az egész látszó felületet bevontam Duocontact-tal, vékonyan legletteltem és lefestettem. A plafon szélekre hungarocell szegélyt tettem szilóval. Ez 6 éve volt. A mai napig fent van a szigetelés.


Ha most csinálnám, annyt változtatnék, hogy nem csak 6 pacsnival ragasztanék, hanem inkább fogazott vassal kenném a ragasztót.

2020. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 10. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A padlásra tegyél kőzetgyapotot, belül nem szigetelünk.
2020. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy 10 éve tettem fel 50x50-es hungarocell lapokat a plafonra, mert nagyon ronda, hullámos és repedezett volt.

Van direkt erre való szilikon.

Rányomsz körbe a szélén és középre is kb. 8-10 pöttyöt és ügyesen a plafonra illeszted. Ezt folytatod amíg készen nem vagy vele.

Ráadásul igen jól szigetel is azóta.

2020. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most vettem csak észre, hogy 2018-ban írtad ki eredetileg és most újra feltetted ide.

Hát nem kapkodtad el ezt a szigetelést!

2020. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!