Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért eszi a lemez jobban a...

Passenger78 kérdése:

Miért eszi a lemez jobban a flex tárcsát, mint a sima acéllemez?

Figyelt kérdés
Szétvágtam pár lemezburkolatot (PC ház és hasonlók) kisflex-szel, és azt tapasztaltam, hogy a négy cucc amit felaprítottam (csak az éleknél vágtam), megevett három vágótárcsát. . Bosch Inox és Metal tárcsákat. Vasúti sínt is vágtam már, az kevesebb, mint egy fél (!) tárcsa volt...

2018. júl. 16. 18:20
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
Mert ha lemezt vágsz jobban kapja oldalról a terhelést a korong, így hamarabb fogy. Én is alátámasztom a tapasztalataidat.
2018. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fantom83 ***** válasza:
Próbálj meg kocsi gumit flexelni,az ám a nagy móka! xD
2018. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos, igen, ez logikusnak tűnik. Mármint, hogy a nagyobb oldalsó terhelés jobban koptatja a tárcsát. Valami angol site-on azt írták, hogy az is bejátszhat, hogy a rozsdamentes acélok flexelés közben edződnek, így egyre nehezebb elvágni őket. Bár ennek jelentőségével kapcsolatban vannak kételyeim, főleg egy max. 1mm-es lemez esetében.

Talán lehet valami magának a korongnak az összetételével is. Köszörűkövekre találtam egész jó leírást itt:

[link]

Csiszoló/vágótárcsákra sajnos nem...

G

2018. júl. 17. 11:42
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
Fúú, az még szép mutatvány!
2018. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!