Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalki korfureszt szeretnek...

Asztalki korfureszt szeretnek vasarolni es tippeket kernek, hogy milyet?

Figyelt kérdés
Eleg sokat barkacsolok magamnak es eladasra is es eljott az idelye egy asztali korfuresznek, de nem akarok gagyit venni, ezert aki tudna nekem segiteni nagyon halas lennek. Most kb 60-70ezer forintom lenne ra, es azt szeretnem kerdezni, hogy mégis milyet(Einhell, Scheeppach, Gude, Metabo, stb.)?

2018. júl. 24. 21:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
Metabo,dewalt,kék bosch,milwaukee,hilti ezek ipari tartós mindennapi használatra vannak,de nem hiszem sajnos,hogy ezért az összegért ezek közül bármelyik kitelne.Az összes többi barkács célu:Einhell,güde,zöld bosch stb..még talán a piros einhellt kiemelném garanciában (jó),de teljesen egyforma az összes többi barkács márkával.Vagy esetleg egy barkács pl:einhell fűrész egy ipari bosch korongal talán így árban,teljesítményben esetleg.De ez csak egy példa. volt.
2018. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyat, aminél a derékszög tényleg 90°. Ezek a Kínában vagy hol gyártottak nem mindig mondhatók preciziósnak. Sokáig nem értettem, hogy az enyémmel miért nem tudok pontos négyzetet fűrészelni, miért lesz mindig enyhén rombusz. Aztán elővettem a derékszöget és kiderült, hogy a fűrésztárcsa síkja nem 90°-ot zár be a vezetősínnel.
2018. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Pts10 Bosch fűrész van.

Árban az fölött van amit megadtál, de barkács kategória.

Jó a vezetője, a keresztszán is működik. De az asztali párhuzam vezető gyári skálája pontatlan, már csak vezetőként használom.

Meg vagyok elégedve vele, de amit 2# válaszoló ír ennél a gépnél is megvan. De ezt egy kis házi barkács ládával tudod korrigálni. De persze bosszantó.

Metabot sanszos, hogy nem kapsz ennyiért. A többi meg szintén barkács szint, se nem erős, se nem pontos.

Volt itt egy korábbi kérdés (nem találom) egy válaszoló olyan asztalt épített a gépe mellé, hogy megszólalt, szóval lehet ezeket a gépeket fejleszteni, csak az erejükkel van baj.

2018. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segített. Végül egy Scheppach hs 105 lett, kiderül majd hogyan válik be. Tudom egy dewalt, metabo, vagy bosch biztosan jobb, de még én is el kell érjem azt a szintet hogy megérje megvennem. Láttam itt egy épített sínt azthiszem Egy bachhoz az elég komoly volt monden elismerésem a készítőnek. Lehet megpróbálom én is. Köszönöm mindenkinek mégegyszer
2018. júl. 25. 21:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Azthiszem egy bosch -hoz. Elnézést, ez a telefon....
2018. júl. 25. 21:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és hármas számú válaszoló, itt az általam készített tolóasztal és rajta a PTS 10. Üdv!

[link]

2019. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Még mindig tuti!
2019. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként azóta építettem egy másik konstrukciót, amit még tesztelgetek. Ezzel lényegesen nagyobb anyagokat is lehet vágni. Részben abból az anyagból csináltam, amit itthon találtam, tehát a kinézetet ne kritizáljátok! :-) Ha működőképes lesz, akkor szalonképes állapotba hozom.

[link]

2019. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van! Minden elismerésem.

A fűrészasztal tolósínjét miért fixáltad? Volt vele valami gond? (már csak azért kérdezem, mert nem én nagyon szoktam használni és azt tapasztalom, hogy ok nélkül szorul)

2019. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért vettem ki az eredetit és raktam be fixre ezt a rétegelt lemezt, mert ezzel a tolóasztallal funkcióját vesztette a gyári. Azonkívül a gyári tolósín kb. másfél milliméterrel kiáll az asztal síkjából, és ha rövidebb anyagot vágsz, aminek egyik vége felfekszik erre, akkor ferdén fog állni a laphoz képest, tehát nem lesz derékszögű a vágás. Így most teljesen síkban van a felület.
2019. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!