Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sárgára színeződött fehér...

Sárgára színeződött fehér műanyagot mivel lehet visszafehéríteni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmivel, én már mindent kipróbáltam.

Végül vettem műanyagra való fehér festéket (a nevére már nem emlékszem, de a festékboltban segítenek) zsírtalanítás után lefesteni és tökéletes, örök életre.

2018. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mi ez, és hogyan színeződött el.


Én a bordó műanyag burkolóelemet a motoromon simán szép fényesre tudtam polírozni, ugyanígy a plexit, amiről ilyen sárgás színű trutyi jött le.


Ha nagyon durva, akkor mehet először 300-as dörzspapírral, szappanos vízzel, majd 400-as, 600-as, végül 1200-as papír.


Ha ezzel kész vagy, akkor egy fúróba belefogsz egy polírozó korongot (OBI, Praktiker, autósboltok), teszel a műanyagra polírpasztát (én pl 3M pasztából a zöldet használtam, de használhatod a sárgát is), és szépen elkezded polírozni. Közben vigyázol, hogy ne hevítsd túl a műanyagot, azaz ne ugyanazt a részt csináld folyamatosan, hanem mozgasd a fúrót, illetve locsolhatod itt is vízzel, hogy biztos hűvös maradjon.


Szánj rá időt, mert felület nagyságától, geometriájától ez akár több napos művelet is lehet.

2018. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Autólámpámon a műanyag búrán a WD-40 + ronggyal dörzsölés javított.
2018. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!