Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A benzinmotoros láncfűrészek...

A benzinmotoros láncfűrészek körülbelül milyen arányban fogyasztanak lánckenő olajat és benzinkeveréket?

Figyelt kérdés
Nagyjából érdekelne az arány.

2018. aug. 21. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
15 erdei köb nyárfát 4.5-5 liter benzinnel vágtam fel 30 centisekre. Lánckenőt valamivel ritkábban kell bele tölteni 3.5-4 liter ment el. De ez nem egyforma fűrészenként. Ha egy ajánlatosnál kissebb fűrésszel vágod a munka se halad a fűrész erőlködik a benzin meg fogy a semmire.
2018. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ.
2018. aug. 21. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nekem azt mondták, hogy körülbelül egyszerre kell kifogynia mindkét tanknak. De mindig úgy tapasztalom, hogy olajból még van 10-20 százaléknyi.


Tehát nézd meg a fűrészen a tankok méreteit, s abból már tudsz következtetni.

2018. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fantom83 ***** válasza:
81%

Én úgy tudom,h az üzemanyag hamarabb fogyjon ki mint a lánckenő,mert fordított esetben oda a lánc.

Tehát tankolásnál még maradnia kell lánckenőnek a gépben,de azt is utána kell tölteni.

2018. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évek óta 4l benzin mellé 2.5l olajat használok.Tapasztalatom szerint benzinből majdnem 2x annyi fogy de a tank is fél liter körül van az olaj meg 2,6 körül és nagyjából úgy ahogy írták egyszerre kell kifogyjon.Stihl gépek jellemzően kevesebb olajjal dolgoznak mint más gépek viszont a benzin meg jobban szeretik:)).Azért a 4-4.5l 15 erdei köb az kicsit ki van fényezve ,megnézném azt a gépet nagyon szivesen.
2020. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!