Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Levegős kompresszort hosszútáv...

Levegős kompresszort hosszútávú használatában mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Le kell engedni belőle a nyomást használat után? (akitől vettem az kifejezetten mondta, hogy teljesen fölösleges, nem érti, hogy minek engedi ki mindenki amikor elviszik tőle, maradhat úgy)


A másik gondom, hogy már a 2. szövet szálas tömlőm fog tönkremenni. Az első eldurrant és eresztett is. Vettem másikat, de ez is elkezdett kipúposodni, szerintem hamarosan ez is ki fog durranni.


Lehet, hogy gond ha rajtahagyom a kompresszoron nyomás alatt? Elvileg bírnia kellene, úgy vettem észre, hogy nagyobb megterhelés ha mindig fel-le dugdosom mert akkor hirtelen kapja meg a nyomást, de lehet tévedek.


Esetleg nyomás alatti csövet nem szabad feltekerni?


Írok a boltnak ahonnan vettem, lehet elhajtanak, hogy én rontottam el. Semmi gond, ha így van, elfogadom, de kéne tudnom a helyes használatát, főleg, hogy semmi leírás nem volt a tömlőhöz, hogy mire kell marhára figyelni, hogy ne menjen tönkre 3 hét alatt.



2018. aug. 23. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Olajos kompresszorhoz csak olajálló tömlőt szabad venni különben hamar tönkre megy. Ha szabadtéren használod, akkor a napfény is hamar kinyírja. A tartós nyomást bírnia kell, én sosem szoktam leengedni.

A tartályból kell időnként leengedni az összegyűlt vizet, az olajat ellenőrizni (ha olajos) és a légszűrőt tisztítani. Egyéb dolog nincs vele.

2018. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Olajos, tehát a benne lévő motort ha jól gondolom olaj hűti. De nem a levegőhöz van keverve. Olvastam, hogy vannak olyan szerszámok amiknek a működéséhez kell az olajozás, tehát itt nincs ilyen. Simán levegőfújásra használom.

Tehát akkor jó eséllyel nem csináltam semmi rosszat a csővel?

2018. aug. 23. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az olaj kenési célokat szolgál benne. Leginkább egy autó motorjához hasonlatosan, olajban forog a kompresszor főtengelye az olaj keni a henger falát és a dugattyút. Cserébe egy kevés olajpára átjut a dugattyúgyűrűk mellett, belekerül a sűrített levegőbe, onnan a tartályba és tovább a tömlőbe. Ezért kell az olajos kompresszorokhoz olajálló tömlő vagy olajleválasztó. Ez utóbbi a festési munkákhoz is ajánlatos.
2018. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!