Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan szabályos / hogyan...

Hogyan szabályos / hogyan cél- és szakszerű szabad ég alatt lévő betonpaneles kerítésre fali lámpához bekötni a 230V-ot?

Figyelt kérdés

Nyelestelkem autóbejárója 20m hosszú. A bejárati kapu elektromos és van neki világítás (230V) kimenete, azaz beállítható, hogy a kapu nyitott állapotában ezt a kimenetet aktiválja. Így nyitott kapu esetén az esti ki- és beállást megkönnyíteném a beálló megvilágításával.

2 méterenként tennék a betonfalra IP44-IP67 védett fali lámpabúrát, bele pedig pár wattos E27-es ledes égőket.

Hogyan vezessem a villanyt, hogy az időjárásálló ill. érintés- és balesetvédelmi szempontból szakszerű legyen?

Mérnök vagyok nem villanyszerelő, de ha megvan a megfelelő információ, akkor meg tudom magam is csinálni a bekötést szakszerűen.

(És igen, tudok guglizni, de az érdekelne, ha ezt egy villanyszerelő olvassa, akkor milyen tanácsot ad)



#villanyszerelés #kültéri villanyszerelés
2018. szept. 21. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Föld alatt minimum gėgecsőben, vagy csatorna+gėgecső a kapunál felállni a vezetėkkel.
2018. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatornában köpenyes vezeték (MBCu).

Már persze, ha a kérdés arról szól, hogy a betonfalon. Mert az előttem válaszoló mintha egészen mást értene kérdésnek.

2018. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!