Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Reluxa köríves ablakra?

Reluxa köríves ablakra?

Figyelt kérdés
Árulnak ilyet vagy van olyan szakember, aki meg tudja oldani, hogy rá lehessen aplikálni? Úgy hallottam hogy redőnnyel elvileg lehetséges.

#reluxa #árnyékolás #köríves.ablak
2018. szept. 22. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát ebből egyik sem reluxa ami köríves ablakon van, hanem szalagfüggöny, de ilyenkor jön az hogy nincs több válasz :(
2018. szept. 23. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondolsz, hogy a téglalap alakú ablak fölött van egy köríves ablakrész is (amelyet általában bukóra lehet kinyitni).

A reluxa felszerelhetősége attól függ, hogy belűlről a fal hogyan van kialakítva, és az ablak típusától. Pl. régitípusú ablakoknál van egy külső és egy belső szárny. Ha a kettő közötti kialakítás téglalap rendszerű, akkor a reluxa felszerelhető. Erről egy fénykép jól jönne.

A redőny felszerelhetősége és konstrukciója pedig a homlokzat kialakításától függ. Speciális alakú ablakokhoz általában egyedi megoldás szükséges.

2018. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!


Egészen pontosan nem tudom, mert a leendő lakásomról van szó, amiben még laknak és én csak hónapok múlva fogok beköltözni, ezért pontos leírást nem tudok adni és képet sem egyelőre, de fogok menni méregetni ezt azt és akkor majd lefotózom, hogyan is néz ki pontosan.


Alapvetően ilyen polgári típusú épület köríves ablaka ez, de már ki van cserélve műanyagra. Szerintem olyan amilyennek te lefested, csak azzal a különbséggel, hogy a téglalap feletti rész nem nyitható.

Az ablak ( sajnos?) egy részből áll, tehát nincs dupla szárny.

Azt, hogy belülről a fal, hogyan van kialakítva az alatt mit értesz?


Ha később tudok csinálni fotót - ez még sajnos odébb van - akkor esetleg vissza tudsz nézni erre a kérdésre? Illetve ha jól gondolom te ilyen dolgok szerelésével/beépítésével foglalkozol?

2018. szept. 23. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy belülről a fal, hogyan van kialakítva az alatt mit értesz?"


Hát igen... Félve írtam le ezt, de igazából ezt egy fényképből lehetne jól elmagyarázni.


A lényeg viszont az, hogy a reluxa segítségével téglalap alakú részek árnyékolhatók. Régebbi köríves ablakoknál, a két ablak közé lehetett reluxákat jól beszerelni.


Most nálad ez ugye nem releváns, mert nincs két ablak, hanem csak egy van, és abba van belerakva a két üveglap.


Ilyenkor a legvalószinűbb megoldás az lesz, hogy magára az ablakkeretre rakjátok fel a reluxát. Ez egy öszvér megoldás igazából, mert az ablaknak csak egy részén lesz reluxa.

És igazából a fal belső kialakításának a kérdésével azért álltam elő, hogy ezt az öszvér megoldást hogyan lehetne elkerülni. De ehhez fénykép kell, mert ha nem látom, akkor nem tudok megoldást adni, csak általánosságban tudok mondani ezt-azt.


"Ha később tudok csinálni fotót - ez még sajnos odébb van - akkor esetleg vissza tudsz nézni erre a kérdésre? Illetve ha jól gondolom te ilyen dolgok szerelésével/beépítésével foglalkozol?"


Ha a később alatt több hetet, hónapot gondolsz, akkor inkább írj majd privátot, mert lehet hogy a kérdés elkallódik, vagy én nem nézem meg...

2018. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!