Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ablakgitt mennyi idő alatt...

Ablakgitt mennyi idő alatt szárad meg?

Figyelt kérdés
Kihullott a gitt az üveg széléről, ezért levettem az ablakot, kiszedtem a maradékot és újragitteltem, a kérdés az hogy mennyi időt kell száradni neki, amíg vissza lehet rakni a helyére? Ha pl 24 óra múlva felrakom attól lehet baja, kimozdulhat az üveg? Uránusz ablakgitt nincs ráírva a száradási idő.

2018. szept. 25. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az üveg ki nem mozdulhat, mert speciális acél lapkák is tartják.

24 óra után nem biztos hogy megszárad, időjárástól is függ. Akár 2-3 hét is eltelhet a teljes kiszáradásig.

2018. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lenolaj megkeményedése hosszú idő, vastag rétegben így az üvegesgitt belseje még évek után is viszonylag puha marad. A megfelelően, tehát a gitt alatt üvegesszegekkel is rögzített üveg nem esik ki a keretből, azonnal a helyére rakható az ablaktábla. Az esetleges mázolást is azonnal el lehet kezdeni.
2018. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eltelt 24 óra, a gitt szinte ugyanolyan állagú mikor felkentem. Valóban fogják kis lapkák is az üveget, de 1-2 mm-t mozog, beljebb ütni meg nem akartam hátha eltörik az üveg. Még hány nap ablak nélkül? :D
2018. szept. 26. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer vettem az OBI-ban valamilyen kinyomós ablakgittet, amire az volt ráírva, hogy száradási idő 12 óra, teljes száradás 24 óra, festhető 48 óra múlva.

Körbenyomtam vele az üveget.

1 év(!!!) múlva még majdnem olyan állagú volt, mint amikor kinyomtam. Megnyomtam az ujjammal és benne maradt az ujjlenyomatom 1 év után is. Két év múlva is csak kb. 50%-ban keményedett meg, pedig a nap reggel 7-től délután 2-ig egyfolytában sütötte, lett volna ideje megszáradni. (Tuti, hogy gitt volt, nem sziló.) :)

2018. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A napsütés egyébként a gittnek nagyon nem tesz jót. Hátráltatja a száradást.

A száradáshoz az az ideális, ha folyamatos légáramlás éri, de nem süti a nap.

2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen? Ezt nem tudtam. Köszi!

De a panelházat nem tudom megfordítani, hogy ne Kelet felé nézzenek az ablakok. :) Vagy fél évig ne tegyem vissza az ablakokat, várjak amíg megszárad? :)

Egyébként most jut eszembe, hogy a lakás másik oldalán (a ház árnyékos oldalán) is ugyanilyen lassan száradt, pedig azt soha nem érte napsütés. Fák is meg a felső erkély is árnyékolja 100%-ban.

2018. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért is jó a kacsalábon forgó palota :)
2018. szept. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

És mikor lehet festeni az ablakgittet?

#2: azonnal mázolható?


[link]

Ilyent használtunk. Lenolajos


Oldószermentes Trinát Aqua alapozó,-zománccal festeném

2023. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!