Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Könnyűszerkezetes épületnél a...

Könnyűszerkezetes épületnél a fatüzeléses kályha milyen távolságra legyen a lambériától, és hogy vezessem ki oldalra a kályhacsövet (mármint mivel szigeteljem)?

Figyelt kérdés

Könnyűszerkezetes épület - belül fenyő lambéria, kívül OSB lap, közötte kőzetgyapot (hungarocellt nem mertem közé rakni mert szerintem megolvad, üveggyapotra párazáró fólia kellene, ami szintén megolvad).


Kérdés, hogy milyen messze rakjam a kályhát a lambériától (gyártó 38 cm-t ír, de azt nem, hogy milyen falra értik).


Illetve a kályhacsövet hogy vezessem át a falon, a külső kéményhez? Nyilván közvetlenül a forró cső nem érhet hozzá sem a lambériához, sem az osb laphoz, így valamennyi távolság kell... Kőzetgyapot (nem éghető) szigetelés jó ide?


Interneten keresgéltem, de a szakmai neveket nem tudtam, és anno a nyaralóban eternit csővel megoldottuk, de az ma már nem aktuális...


2018. okt. 11. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt is annyit írnak. [link]

De olyan forró nem lesz, hogy meggyulladjon a fa vagy megolvadjon a szigetelés. próbaképpen te is odarakhatod a kezed, hogy ott milyen meleg. vagy biztonság kedvéér veszel tüzgátló lapot, ezt lehet oda rakni még. [link]

A kémény kivitelezését legjobb ha megkérdezed, vagy megcsináltatod, ezzel foglalkozó szakcéggel. Mivel ez magas hőmérsékletű, tehát rozsdamentes acélból készítik, és jön rá x réteg szigetelés, és utána burkolás még. A kivitelezést mindenképpen a füstgáz hőfoka szabja meg itt.

[link]

[link]

2018. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!