Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alumíniumot miért nem alkalmaz...

Alumíniumot miért nem alkalmaznak vízvezetékeknél, bojlerek gyártásánál?

Figyelt kérdés
Ha pl. egy bojlerbe egy alumínium cső kerül az káros lehet bármilyen szempontból?

2018. okt. 14. 07:32
 1/6 Fantom83 ***** válasza:
95%

Szerinted a régiek miért jöttek le az alumínium kantából való ivásról?

Biológia órán mondták általánosban,h elhülyülést okoz....

2018. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mérgező.
2018. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, hogy itt az eddig nem egyértelműen tisztázott mérgező hatás kevéssé játszik szerepet. Jelentősebb az aluminium és a réz között fellépő galvánelem képződés, ha elektrolit (azaz valamelyest is áramvezető folyadék), ami az aluminium oldódásához vezet. Az aluminium puhasága, az alaktartás hiánya már csak "hab a tortán" (ha koporsószeget írnék, az erős képzavar lenne).
2018. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

régebben mikor még dolgoztam a szakmában, rengeteg gáz üzemű pl. hajdú bojlert cseréltünk, aminek a tartálya alumíniumból volt.

ugye 99%-ban azért kellett cserélni mert belülről szétrohadt az alu tartály.

nos mivel alumíniumból volt, ha lehetett hazahoztam és szétszedés után ment a méhbe.

na itt jöttek az érdekes tapasztalatok, mikor bontás után megláttam mi van a tartály belsejében.

volt amelyikben nem hazudok egy fél vödör fekete iszap (alumínium oxid és vízkő elegye) pangott. a legtöbbnél kisebb nagyobb mértékben ugyan ez az iszap jelen volt, de a tartályok belseje mindnél korom fekete volt az oxidtól.

gondolom nem kell részletezni mennyire lehetett ez egészséges arra nézve, aki bojlerből is ivott vizet.

2018. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 és #4


Köszi a válaszokat. Albérletben szétszedtem a bojlert, aminek a belsejében függőlegesen végig kell futnia egy csőnek, hogy a melegvíz mindig felülről folyjon ki belőle. Na ezt ebben valaki egy műanyag 25-ös csővel helyettesítette, ami teljesen szétporladt. Emiatt folyton keveredett a hideg és a meleg, kevés melegvíz jött le a 120 l-es bojlerből. Na ebbe tettem egy 25ös alu csövet a műanyag helyére. Erre vonatkozott a kérdésem, hogy lehet-e ennek valami káros hatása? 25 éves az épület (Ausztriában), nem tudom miből lehetnek a vízvezeték csövek egyébként.

2018. okt. 16. 06:39
 6/6 anonim ***** válasza:
5 rétegű csőbe van alu
2018. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!