Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kitört az ablak egyik üvegelap...

Kitört az ablak egyik üvegelapja, mi a legjobb megoldas?

Figyelt kérdés
Régi módi ablak van 2 külső és 2 belső része,szerencsére a belső tört meg,az lenne a kérdésem,hogy ugye joltudom,hogy lehet csak simán üveglapot cserélni és nemkell az egész ablakot csinaltatni?Az kicsit drága buli lenne.Válaszokat köszönöm :)

2018. okt. 30. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Akármagadnak is ki tudod cserėlni, de ha másnem hívj szakembert. Beszabja az üveglapot ės kb 15 perc alatt megcsinalja.
2018. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,szerintem meghagyom a szakinak a dolgot az a biztos:),még annyit kérdeznék,hogy mennyibe fog ez az egész megállni kb?
2018. okt. 30. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Pesten biztos több mint falun, ha van helyi szaki.

Passz. Anyag meg munkadíj. Pár ezer ft.

2018. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.Akkor még egész olcson meguszhatom.
2018. okt. 30. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Erkély ajtó üveglapja nekem 15 ezer volt, de a lakás biztosítás fedezi.
2018. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fantom83 ***** válasza:

Én tavasszal nulláztam le a műhely ablakom belső részét.

Most keresem,h egyáltalán ki foglalkozik még üvegezéssel a környékünkben.

Közben próbáltam egy régi üveget leszabni méretre,keresztben berepedt vágás után,így dobós lett.


Az üveg árát a vastagsága is befolyásolja,nem csak a hosszXszélesség mérete.


A műhely ablakomba 3,5mm vastag üveglap volt,de elbírja a keret az 5mm-est is,szóval mindenképpen ajánlom az izmosabb üveget.

2018. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A régi gittet vésővel ki kell verni, meg kell tisztítani a befoglaló helyet. Le kell mérni a beilleszthető méretet. 2-3mm-rel kisebbet kell majd kérni, hogy legyen játék, be ne szoruljon az új üveg. A közönséges ablaküvegek általában 3mm vastagságúak. Ezt négyzetméteráron szokták árulni, 1 négyzetméter kb. 4000Ft. Tavaly ennyi volt legalábbis vidéken.

Inkább megcsináltam magam, ha az ember nem akar kiszállást, meg munkadíjat fizetni. De hát kinek mi az egyszerűbb, jobb, vagy mennyi ideje van evvel foglalkozni.

2018. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!