Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrót vegyek?

Milyen fúrót vegyek?

Figyelt kérdés

Amire kell:

Fúrás, csavarozás. Pár képkeret, akasztó, karnis felszerelése. Bútorok össze- ill szétszetelése.

Fal alapvetően téglából van ( meg törmelékből), pár helyen csempe. Illetve fába is raknék csavarokat.


Nő vagyok, úgyhogy valami kisebb gép kellene.


Boltok, ahová el tudok menni:

-online, ha normális, de hanyagolnám, mert kb csak hétvégén vagyok otthon, de nem megoldhatatlan

- media markt, ikea, tesco, praktiker, obi


Köszönöm



2018. nov. 2. 09:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy max 15k-t szánnék rá, de nem kínai vackot akarok, szóval ha kell inkább költök rá többet
2018. nov. 2. 09:33
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

[link]

Nekem ilyen van, meg vagyok vele elégedve.

2018. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem nehéz tartani használat közben? Nem vagyok valami nagydarab :)
2018. nov. 2. 11:32
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

[link]

[link]

Hobbi szinten felesleges olyan drágát venni. Ezek is pont megteszik otthoni barkácsolásra.

2018. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem nehéz, nem egy nagy darab. 700w-os, 19-ért jobbnak tartom, mint 15-ért fele ekkora teljesítményűt.
2018. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
De itt van egy olcsó. [link]
2018. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Fúró-csavarozókat nézz inkább:

[link]

Leginkább ezt ajánlanám:

[link] makita/dhp482z-p329202933/

Vagy ezt:

[link] black-decker/bdchd18kb-p348793826/


A sima "csak" fúrókkal az a baj, hogy nincs nyomaték állítás és tengelyfék - emiatt szokták kezdő barkácsolók túlcsavarni a csavarokat, elrepeszteni az anyagot, szét"nyalni" a csavarfejet.


Az akkumulátor miatt ugyan nehezebb lesz, de majd legfejjebb két kézzel fogod - a praktikussága miatt megéri.


A 2 ajánlott tud ütve is fúrni, téglába ez bőven elég (betonhoz kevés lenne).

2018. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem egy 550 W-os Bosch van, kb. ugyanarra használom, amire neked kell és arra tökéletes. Nagyjából 1,5 kg az egész, szóval nem nehéz tartani. Pontosan nem emlékszem az árára, de azt hiszem 15 körül volt a Tesco-ban.
2018. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, átvizslatom a linkeket. :)
2018. nov. 2. 14:18
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is 550W-os zöld Bosch van és tizenezer forint volt annak idején.

Van ütvefúró funkciója, jó minőségű vídiás fúrószárakkal téglafalat nagyon könnyedén viszi. Viszonylag könnyű gép.

Viszont bútor összerakáshoz, csavarozáshoz inkább valami akkus gépet javasolnék. Ezeknél van nyomatékhatárolás és a fordulatszám is jobban adagolható. Ebből sem kell feltétlenül drága. Lidl-ben, Aldiban tizenezerért kapható típusok otthoni alkalmankénti használatra teljesen jók.

2018. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!