Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan ragasztanátok össze...

Hogyan ragasztanátok össze két műanyag elemet, amik egymás tetején vannak, és nincs helye közéjük ragasztót nyomni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Adott egy auto ajtókárpitja, aminek a felső részén van egy műanyag csík. Ez a csík letört, és ezt kellene valahogy vissza ragasztanom. Elég hosszú, nem nagyon tudnék a két elem közé ragasztót nyomni, mert akkor ugye nőne a vastagság. Arra gondoltam a felső elemet pár helyen kifúrom, egymásra illesztem őket, és öngyújtóval, vagy hőlégfúvóval műanyag huzalt felmelegítve műanyagot cseppentek a lyukakba. Ez szerintetek járható út lenne? Vagy ha nem műanyagot, akkor milyen ragaszto lenne jó erre a célra?


Tettem fel képet, miről is van szó.


[link]



2018. nov. 8. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A műanyag csepegtetés nagyban függ a műanyag típusától összetételétől. Ebből pedig sokféle van és a tapadásuk ennél fogva bizonytalan.

Nem látszik miért nem fér be a ragasztó, nem növelné jelenőset a vastagságot. Ragasztáskor a felületeket teljesen össze kell nyomni. Inkább az a kérdés, milyen ragasztó jó. Pillanat ragasztót is végig lehet folyatni és akkor szinte láthatatlanul össze lehet nyomni az anyagokat. de kérdés, jó e rá. A többi ragasztót valszínűleg vastagabban kell felhordani, de a jó ragasztáshoz a nyomás is kell, ami hatására a fölös ragasztó kinyomódik. A vastagsága sztem akár "0"-nak tekinthető. Ragasztót pedig bárhova oda lehet folyatni is.

2018. nov. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Polypropylén az anyaga. Pillanatragasztó+szódabikarbóna?
2018. nov. 9. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ide elég a pill. ragasztó.

A szódabikarbóna jó, viszont megvastagítja.

2018. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor azt maximum úgy, hogy miután alulról összeragasztottam, felülről pill.rag.+szódabikarbónával a széleket megerősítem. Vagy még amim van, az ragasztópisztoly.
2018. nov. 9. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!