Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy dunaterm boltives VAS...

Van egy dunaterm boltives VAS kandallom 7kw-os a szobámban. Hogy tudnám körbeburkolni kivülről, hogy tartsa a meleget, mint egy cserépkályha?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem arra való...
2018. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel az ilyen kandallók előre és felfelé sugározzák a meleget, sokat nem érsz a beépítéssel, sőt, inkább a tetején csökkented a hatásfokot.

Ilyen?

[link]

2018. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Igen pontosan ilyen.
2018. nov. 10. 21:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Amire gondoltam még hogy mellé és a tetejére teszek cserepet, hogy eltárolja a hőt, de lehet hogy hülyeség akkor.
2018. nov. 10. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
én tömör téglából csinálnék köré, amiből a kerti grilleket szokták, arra viszont nem tudom mivel marad rajta a burkolat, úgy értem, hogy a téglára pl flex csemperagasztóval csempét, de a nagy melegtől, hideg meleg ingadozástól leesik-e?
2018. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Samot téglát tennék köré és arra valami hőálló ragasztóval felragasztani a csempét. De ez csak ötlet.
2018. nov. 10. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Rendesen rakd körbe szorosan téglával .

[link]

Hasonló megoldást lehet csinálni.

2018. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket legfeljebb a "dizájn" miatt építik körbe. Fűts be és nézd meg, hogy hol melegszik! Oldala, háta általában csak langyos. Ami forró, az az eleje, a füstcső és a réseknél a teteje, de utóbbi nem is mindegyiknél.

Ha ezek után is úgy gondolod, hogy megéri a cécót, akkor csináld!

2018. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A falak hőtároló képessége mellett elenyésző pár tégla. Kivéve ha faház vagy könnyűszerkezetes.
2018. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!