Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kiszakadt ajtótartó pánttal...

Kiszakadt ajtótartó pánttal tudok valamit kezdeni házilag?

Figyelt kérdés

Nem faajtóról van szó, ez egy azon belüli fém rácsos ajtó.

Két pánt tartja, abból az alsó tegnap egyszerűen leesett.

Úgy látom, talán hegesztve volt a fém kerethez a lapja (nem értek hozzá), mert csavarokat nem látok.

Így most nem csukódik rendesen a rács, mert az alsó része egyszerűen beljebb van a keretnél (rugdosásra néha visszaugrik..:)).

Sajnos, per pill egyáltalán nincs pénzem szerelőre, hegeszteni meg nem tudok, és még fúróm sincs.

Hozzáteszem, eddig csak fa ajtóim voltak, szóval erről a fém rácsról lövésem sincs, mit tudnék csinálni vele.

Esetleg valakinek lenne ötlete?


2018. nov. 13. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A legeyszerűbb visszahegeszteni, vagy mindkettőt lecserélni. De ez lakatos munka.
2018. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vissza kell hegeszteni. Mondjuk az elég brutális dolog, hogy a hegesztésnél szakadt le, mert ott ponthogy nem szabadna, pláne egy acél szerkezetnél.


Minden esetre egy fotó jól jönne, hogy lássuk, pontosan mi szakadt le vagy törött el, esetleg van ideiglenes alternatív megoldás.

2018. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a lenti képekből látszik-e valami, de azért megpróbáltam lefotózni.

Lényeg, hogy a trtó pánt lapja szakadt ki a keretből.

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 14. 19:47
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy történt, nem tűnt fel semmilyen előjel, ajtónyitáskor hallottam, hogy valami leesett. Lenéztem, hát az a szir-szar hevert a földön (ami a képeken van).. A rácsot meg alig lehetett becsukni.

Hát, brutális dolgokból itt sajna nem ez az első, már meg sem lepődöm...

2018. nov. 15. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!