Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség a vaslemez, és...

Mi a különbség a vaslemez, és a kazánlemez között?

Figyelt kérdés
Soha nem érdekeltek a fémek, a fa az én igazi világom, de most szükségem lenne ilyesfajta infora. A kazánlemezben kevesebb a szén, vagy mitől kazánlemez a kazánlemez?
2018. nov. 22. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Ez csak ilyen álszakszleng, kb min. 5-6mm, de nemigen több, mint 10mm lemezvastagságot akarnak mondani vele olyanok, akik nem tanultak semmi fémipari tematikában még véletlenül sem. Sima alapacél, esetleg feszültségcsökkentő hőkezelés után egyengetve, főleg ha vastagabb.
2018. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az acélok MSZ 1741-81 szabvány szerinti csoportjába a kazánok, nyomástartó edények, csővezetékek és egyéb hasonló berendezések gyártásához használt lemezek, hengerelt vagy kovácsolt rudak anyagai tartoznak. A kazánokhoz és a nyomástartó edényekhez alkalmas acélok öregedésállósága szavatolt, ezért öszszetételükben mindig található alumínium. Minőségi jelükben a KL kazánlemezt jelent, ami után megkülönböztető sorszám következik.

vagy, itt "P" betűjellel definiálják [link]

2018. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 1-es, én 3 mm-es kazánlemezt kértem és kaptam egy lakatosműhelyben. Még tapintása is más, mint sima acéllemeznek, a korong is könnyebben vágja, és hegeszteni is könnyebb. Szerintem, laikus szerint legalábbis.
2018. nov. 22. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!